Luksusowe nieruchomości


Z czym kojarzy Ci się luksus? Dla mnie to niebywały komfort, wygoda, a czasem nawet przepych. To dbałość o szczegóły i dopieszczenie w każdym calu. Jakie nieruchomości można nazwać luksusowymi? Jakie znaczenie ma słowo apartament?

 

Określenie „apartament” niejednokrotnie jest nadużywane, gdyż bardzo często nazywa się tak po prostu mieszkania urządzone w wysokim standardzie. Co prawda w prawie budowlanym nie doprecyzowano znaczenia tego słowa, jednak obecnie rynek nieruchomości jest na tyle rozwinięty, że można pokusić się o próbę zdefiniowania określenia.

 

Istotną rolę odgrywa tutaj nie tylko wnętrze mieszkania, lecz także udogodnienia dotyczące całego budynku oraz lokalizacja. Ważne, aby budynek charakteryzował się dobrą jakością wykończenia oraz walorami estetycznymi. Bez względu na ilość kondygnacji, powinna znajdować się w nim duża i cicha winda. Ponadto ważny jest także garaż podziemny oraz ochrona. Jeśli chodzi o lokalizację, to wskazane jest, aby w pobliżu apartamentu znajdowały się różnego rodzaju punktu usługowe oraz miejsca związane z kulturą i rozrywką, takie jak teatr czy kino.

 

Przejdźmy do wnętrza apartamentu. Oczywiste jest, że powinien on być jak najlepiej wykończony. Nie chodzi jedynie o nowoczesny i ciekawy wystrój, lecz także o rodzaj materiałów wykończeniowych. W luksusowym wnętrzu powinny znaleźć się elementy ze szlachetnego drewna czy naturalnego kamienia. Wskazane jest także, aby lokal był klimatyzowany oraz odpowiednio wyciszony.

 

Jeśli chodzi o metraż, ogłoszeniodawcy często nazywają apartamentami lokale o powierzchni 50 m², a nawet mniejsze… Czy słusznie? Jest to kwestia sporna, natomiast moim zdaniem metraż apartamentu powinien rozpoczynać się mniej więcej od 70 m². Weźmy pod uwagę chociażby ilość pomieszczeń. Aby poczuć się komfortowo w jak najwyższym stopniu, potrzebna jest przestrzeń i wygoda. Wg portalu luksusowemieszkania.pl w luksusowym apartamencie powinny znaleźć się takie pomieszczenia, jak kuchnia, salon (bądź salon z aneksem kuchennym), sypialnia z łazienką i garderobą, kolejny pokój, który może być dodatkową sypialnią czy też gabinetem, ogólna łazienka oraz pomieszczenie gospodarcze.

 

Bardzo istotną kwestią jest także wysokość. Zakłada się, że apartamentem nazywamy mieszkanie o wysokości ok. 3 m.

 

Za wysoką jakością idzie również cena. Trudno w tej kwestii o konkretne wytyczne, natomiast nieruchomości o wyżej wspomnianym standardzie wykończenia, metrażu i w dogodnej lokalizacji siłą rzeczy plasować się będą wysoko, jeżeli chodzi o cenę.

 

A jaka Twoim zdaniem jest definicja apartamentu…?

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl