Jak optycznie powiększyć wnętrze


Małe pomieszczenie należy odpowiednio zaaranżować tak, aby sprawiało wrażenie większego, niż jest w rzeczywistości. Bardzo cenię sobie poczucie przestrzeni we wnętrzach i przy urządzaniu zawsze zwracam uwagę na ten ważny aspekt.

 

Powszechnie wiadomo, że jasne kolory będą w tym przypadku jak najbardziej wskazane. Zwłaszcza chłodne barwy, np. odcienie błękitu czy szarości optycznie powiększą pomieszczenie. Jeżeli lubisz wyraziste akcenty, nic nie stoi na przeszkodzie, aby pomalować jedną ze ścian lub jej fragment na ciemniejszy kolor. Zrób to jednak w taki sposób, aby nie przytłoczyć pomieszczenia. Podobnie rzecz się ma w przypadku wzorzystych tapet.

Jak optycznie „podnieść” sufit? Pozostaw biały pasek u szczytu ściany, jest to sposób powszechnie wykorzystywany i skuteczny.

 

Kolejny sposób to pasy na ścianie. Pionowe optycznie podwyższą, a poziome poszerzą wnętrze. Ostatnio na czasie są motywy marynistyczne, tutaj biało – granatowe pasy sprawdzą się idealnie. Lubię także połączenie bladego różu i bieli. Myślę, że pasy w takich kolorach na jednaj ze ścian wyglądałyby ciekawie.

 

Lustro to przyjaciel małych pomieszczeń! Lustrzana szafa lub po prostu lustro zawieszone na ścianie to świetny pomysł. Taki akcent może zarazem urozmaicić wystrój wnętrza.

 

Pamiętaj, że im mniej mebli i drobiazgów, tym więcej przestrzeni. Zrezygnuj z niepotrzebnych przedmiotów, aby nie zagracać pomieszczenia. Jestem zwolenniczką stwierdzenia, że piękno tkwi w prostocie.

 

Jesteś już gotów na urządzanie? Do dzieła. 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl