Uporządkowany garaż


Powszechnie wiadomo, że garaż jest przeznaczony głównie dla samochodu. Dla wielu z nas jest to także pomieszczenie, w którym przechowujemy mnóstwo rzeczy, takich jak sprzęt sportowy, rowerowy, opony samochodowe, narzędzia itp. Jako pomieszczenie praktyczne garaż posłuży nam w większości przypadków przy domu jednorodzinnym. Na nowych osiedlach składających się z bloków, nie stawia się już garaży. Deweloperzy zazwyczaj oferują miejsca postojowe w hali garażowej. Jeżeli jesteś posiadaczem garażu z prawdziwego zdarzenia, zadbaj o to, aby było to pomieszczenie praktyczne w jak najwyższym stopniu.

 

Nie traktuj garażu jak miejsca do składowania rzeczy niepotrzebnych. Najlepiej, abyś wykorzystał dostępną przestrzeń na zorganizowanie uporządkowanego miejsca do przechowywania. Takie rozwiązanie z pewnością

ułatwi Tobie i Twojej rodzinie codzienne życie.

 

Według przepisów, minimalne wymiary garażu to 2,7 m na 5 m, wówczas będziesz mieć miejsce tylko na samochód. Jeśli masz możliwość wybrania konkretnego projektu, warto zdecydować się na większy metraż garażu. Dodatkowe metry kwadratowe pozwolą na wstawienie regałów, szafek itp.

 

Regały w garażu to podstawa, aby móc poukładać np. narzędzia ogrodowe, czy te służące do majsterkowania. Najlepiej, jeśli regały te będą wykonane z metalu, ponieważ jest to materiał odporny na wilgoć i niskie temperatury, a garaż zazwyczaj nie jest ogrzewany. Jeżeli jednak masz meble, które już nie posłużą Ci w domu, możesz ustawić je właśnie w garażu. Mogą one ulec zniszczeniu szybciej, niż metalowe, ale przynajmniej znajdą drugie zastosowanie.

 

Majsterkowicze zazwyczaj mają dużą ilość śrubek, gwoździ itp. Idealne do ich przechowywania będą specjalne segregatory, takie jak możesz spotkać w sklepach budowlanych. Do zawieszenia kluczy, śrubokrętów czy pędzli, możesz zakupić specjalnie do tego przeznaczoną tablicę. Dostępne są nawet wieszaki do rowerów czy stojaki do opon samochodowych, więc przestrzeń w garażu bez problemu zaaranżujesz w bardzo praktyczny sposób.

 

Jeżeli w Twoim garażu pomimo wyznaczonego miejsca na przechowywanie, pozostało jeszcze sporo wolnej przestrzeni, możesz ją wykorzystać w nieco inny sposób. Co powiesz na siłownię lub pralnię?

 

Utrzymanie ładu i porządku w całym domu to nie lada wyzwanie. Uważam jednak, że to gra warta świeczki.  

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl