Fukcjonalna łazienka


Urządzanie poszczególnych pomieszczeń w mieszkaniu czy domu należy dokładnie przemyśleć i zaplanować. Skupiając się na walorach estetycznych nie zapominaj o funkcjonalności. W przypadku łazienki wiele zależy od metrażu. Jeśli pomieszczenie jest małe, tym bardziej powinieneś dokładnie zaplanować, co gdzie umieścić.


Przede wszystkim pamiętaj o zachowaniu odpowiednych odległości pomiędzy poszczególnymi sprzętami, powinna ona wynosić co najmniej 20 cm. Dodatkowo potrzebna jest oczywiście wolna przestrzeń przy kompakcie WC, umywalce kabinie prysznicowej czy wannie, abyś mógł swobodnie się poruszać i wygodnie korzystać z wyposażenia łazienki.


Kabina czy wanna? To chyba jeden z najczęstszych dylematów pojawiających się podczas urządzania łazienki. Jeśli jesteś właścicielem pokoju kąpielowego, możesz zdecydować się na oba rozwiązania jednocześnie. Jeżeli jednak metraż Twojej łazienki na to nie pozwala, musisz wybrać najlepsze rozwiązanie. Znaczenie mają oczywiście także preferencje domowników. Jeśli zdecydujecie się na wannę, to miej na uwadze, że istnieją różne kształty i wielkości, więc najlepiej, abyś dokładnie wymierzył pomieszczenie. Wanna narożna zajmie mniej miejsca niż prostokątna. Podobnie rzecz się ma w przypadku kabiny, są dostępne zarówno prostokątne, jak i narożne. Kabina z odpływem liniowym optycznie powiększy pomieszczenie. Zwróć także uwagę na drzwi, przesuwne będą bardziej praktyczne w przypadku małej łazienki.


Jeśli chodzi o kompakt WC, to moim zdaniem warto zdecydować się na podwieszany ze spłuczką wbudowaną w ścianę. Będzie on wyglądał lżej i łatwiej będzie Ci utrzymać podłogę w czystości. Te same zalety będzie mieć umywalka z podwieszaną szafką lub nad blatowa, jednak mnóstwo osób decyduje się także na wersję klasyczną ze zwykłą szafką. Im szersza umywalka, tym wygodniej będzie z niej korzystać. Jeśli jednak masz ograniczone pole manewru, dopasuj szerokość zlewu do metrażu łazienki. W dużych łazienkach lub pokojach kąpielowych często można spotkać dwie umywalki zamontowane obok siebie.


Im większe lustro, tym lepiej, gdyż lustra optycznie powiększają wnętrza.

Jeśli chcesz umieścić pralkę w małej łazience, również masz możliwość wyboru wymiarów sprzętu. Najmniej miejsca będzie zajmować ta z wsadem na górze. Pralkę możesz w sprytny sposób „ukryć” w zabudowie, nawet za drzwiami szafki.

Grzejnik również może być funkcjonalny! W większości łazienek znajdują się grzejniki drabinkowe, na których można suszyć ręczniki.

Urządzając łazienkę nie zapominaj o wspomnianej wcześniej przestrzeni pomiędzy sprzętami i przy nich, abyś mógł wygodnie z nich korzystać.

 

 

Fot.: lazienka.pl

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl