Jaki materac wybrać


Jak by nie patrzeć, w łóżku spędzamy sporą część naszego życia. Zdrowy i spokojny sen jest niezwykle ważny dla zdrowia i ma znaczny wpływ na funkcjonowanie w ciągu dnia. Aby przebiegał zdrowo i przyjemnie, niezbędny jest oczywiście dobry materac. Czym się kierować podczas wyboru? Zapraszam do przeczytania!

Budzisz się rano z bolącym kręgosłupem? Być może to wina materaca. Powinien on być dopasowany do wzrostu i wagi ciała oraz stanowić solidne podparcie dla kręgosłupa. Jeżeli nie spełnia tych warunków, po jakimś czasie z pewnością będziesz odczuwać dyskomfort.

 

Jeśli chodzi o twardość materaca, to nie powinien on być ani zbyt miękki, ani zbyt twardy. Pomyślisz, że to słabo sprecyzowana rada? Być może. Właśnie dlatego najlepiej, jeśli podczas zakupu materaca wygodnie się na nim ułożysz i sprawdzisz, czy dobrze dopasowuje się do Twojego ciała. Kilka lat temu zamówiłam materac przez internet i zdecydowanie nie była to dobra decyzja, ponieważ okazał się zbyt twardy. W rezultacie straciłam czas na odesłanie i ostatecznie i tak udałam się do sklepu.

 

Jak wybrać materac na łóżko małżeńskie? Są dwa rozwiązania. Pierwsze z nich to zakup dwóch jednoosobowych materaców, które spełnią wymagania każdego z Was. Minusem tego rozwiązania jest szczelina, która powstanie po złączeniu materaców. Nie powinna być uciążliwa, jeżeli będą one miały tę samą wysokość oraz pokrowce o tej samej lub bardzo zbliżonej fakturze. Drugie rozwiązanie to wybór jednego, uniwersalnego materaca, który będzie odpowiedni dla Was obojga.

 

Jest kilka typów materaców. Jeden z nich to materace kieszeniowe, których sprężyny, jak sama nazwa wskazuje, są umieszczone w kieszeniach i są nimi połączone. Dzięki temu materac jest cichy i ma wiele punktów podparcia dla kręgosłupa – każda sprężyna jest punktem podparcia.

 

Materace lateksowe to idealne rozwiązanie dla alergików, ponieważ posiadają właściwości antybakteryjne i antygrzybiczne oraz otwory zapewniające wentylację. Lateksowe materace zapewniają zatem wysoką higienę podczas snu i również doskonale dopasowują się do ciała.

 

Na rynku dostępne są także materace piankowe. Pianka uelastycznia się pod wpływem ciepła, co pozwala jej dopasować się do krzywizn ciała użytkownika.

Każdy z wymienionych materaców inaczej pracuje, więc wybór zależy od Twoich preferencji. Jak wspomniałam wcześniej, najlepiej wybrać się do sklepu, wygodnie ułożyć się na różnych materacach i dokonać wyboru tego właściwego.

 

Rozbieżność cenowa jest bardzo duża. W przypadku materaców najczęściej cena rośnie wraz z jakością. Myślę, że warto zainwestować w zakup, aby materac posłużył Ci przez dłuższy czas.

 

Miłych snów! 

 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl