Styl marynistyczny


Styl marynistyczny w wnętrzach przywodzi na myśl wakacje. Pozwala w chłodne dni wyobrazić sobie ciepłe promienie letniego słońca i uroki spędzania czasu na plaży. Jest to styl oryginalny i efektowny, jednak moim zdaniem nieco specyficzny, nie każdy odważy się na zastosowanie go w swoim mieszkaniu. Możesz zdecydować się na pojedyncze akcenty marynistyczne lub zaszaleć i podporządkować temu stylowi cały wystrój.

 

Myślę, że najbardziej charakterystyczna jest tutaj kolorystyka, czyli połączenie bieli z różnymi odcieniami niebieskiego. Inspiracja ta pochodzi oczywiście od stroju marynarza! Marynarskie pasy są jak najbardziej wskazane! Wbrew pozorom wiodącym odcieniem niebieskiego niekoniecznie musi być granat. Postaw także na dodatki np. w kolorze błękitu. Naturalna kolorystyka plaży również jest wskazana, mam tutaj na myśli zieleń, kolor piaskowy czy brąz. Dla przełamania w stylu marynistycznym często wykorzystuje się także czerwień.

 

Kolejna zasada dotyczy tego, co lubię najbardziej, czyli przestrzeni i światła. Zaplanuj wystrój tak, aby zyskać możliwie najwięcej przestrzeni i zadbaj o oświetlenie, które rozjaśni każdy kąt.

 

Styl marynistyczny nie ma ściśle określonych wymagań co do mebli. Mogą być zarówno zdobione, jak i takie o prostych formach. Ważne jednak, aby miały naturalny kolor drewna, lub były pomalowane na biało.

 

Oczywiście w mieszkaniu trudno o okrągłe okna przypominające takie, które znajdują się na statku. Nawiązywać do nich mogą jednak okrągłe lustra. Możesz je powiesić oczywiście w łazience. Takie lustro doskonale sprawdzi się także w przedpokoju czy salonie.

 

Jakie dodatki wybrać? O kolorystyce wspomniałam wcześniej, a jeśli chodzi o kształty i wzory, wybieraj takie, które nawiązują do morskiej tematyki. Mogą to być muszle, kotwice, ster statku, liny okrętowe, latarnie czy szklane butelki. Wykorzystaj te motywy w postaci figurek, wzorów na ścianie, poszewek na poduszkę, pościeli. Wykaż się inwencją twórczą i zaaranżuj niepowtarzalne wnętrze. Możesz wykorzystać do dekoracji np. prawdziwe wiosła, zawiesić na ścianie ster statku lub stworzyć dla swojego dziecka łóżko – statek. Latarenki ze świecą w środku to ostatnio must have! Idealnie będą pasować do wnętrza w stylu marynistycznym.

 

Staraj się wykorzystywać naturalne materiały, takie jak bawełna czy len. Doskonale sprawdzi się także wiklina i ratan. Drewniane elementy są jak najbardziej wskazane. Chodzi nie tylko o meble, ale także np. podłogę z desek – będzie przypominać tę na statku.

 

Jeżeli jesteś zwolennikiem stylu marynistycznego, zaaranżuj swoje wnętrze i zabierz domowników oraz gości w rejs.

 

Fot: westwing.pl

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl