Książki, książeczki...


Na zimowe wieczory nie ma nic lepszego, niż gorąca herbata, świece i… dobra książka! Jesteś zwolennikiem książek i masz ich sporo? Podpowiem Ci, jak możesz je w ciekawy sposób wyeksponować tak, aby stanowiły element wystroju wnętrza.

 

Regał? Przecież to oczywiste rozwiązanie! Owszem, jednak może on wyglądać w sposób nieoczywisty. Swoje zbiory książkowe poukładaj w najbardziej przystępny dla Ciebie sposób, np. autorami lub kolorami grzbietów. Na regale możesz ustawić nie tylko książki. Doskonale będą wyglądać ramki ze zdjęciami, zegar, czy małe ozdobne pudełka ustawione gdzieś wśród książek. Takie drobne akcenty dopasowane do wystroju całego mieszkania są moim zdaniem doskonałym urozmaiceniem.

 

Obecnie dostępne są także bardziej fantazyjne regały, np. takie w kształcie drzewa, na którego gałęziach możesz ustawić swoje książkowe zbiory. Możesz oczywiście wymyślić inny kształt. Na pewno znajdzie się stolarz- artysta, który przekuje Twoją wizję w coś ciekawego.

 

A może zechcesz wykonać regał samodzielnie? Prosty i niedrogi sposób to skrzynki na owoce. Wystarczy je wyszlifować. Malowanie? Osobiście pomalowałabym skrzynki na biało, jednak są zwolennicy ich pierwotnego wyglądu lub po prostu innej kolorystyki.

 

Szukając inspiracji, natknęłam się na coś wyjątkowego i oryginalnego. Chodzi o tzw. niewidzialną półkę. Taką półkę montuje się na ścianie, a książki układa się jedna na drugiej. Półka przytrzymuje je od spodu, poza tym jest niewidoczna, dzięki czemu książki wyglądają jak przyklejone do ściany.

 

Warto wykorzystać każdą przestrzeń, zwłaszcza jeśli Twoje mieszkanie nie jest zbyt duże. Wygospodaruj miejsce na książki np. pod schodami lub pod łóżkiem. Możesz też zabudować półkami całą ścianę.

 

Książka w ciekawej oprawie może stanowić nawet dekorację na stolik kawowy. Są tytuły, o których żaden z nas nie powinien zapominać, warto je wyeksponować w postaci pięknie oprawionego egzemplarza.

 

Moim zdaniem książki mają duszę i niepowtarzalny charakter. Coraz więcej osób wybiera wersje elektroniczne, których nie jestem zwolenniczką. Nie chowaj książek głęboko w szafkach, wyeksponuj je. Niech nadadzą wnętrzu ciepłego klimatu.  

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl