Zalety fototapety


Istnieją trendy w wystroju wnętrz, które powracają po latach. Jednym z nich są fototapety. Wróciły do łask z wielkim przytupem i słusznie! Fototapeta to doskonały sposób na ciekawy akcent w Twoim mieszkaniu lub domu.

 

Co powinno zagościć na ścianie? Wybór należy do Ciebie! Prym wiodą różnego rodzaju krajobrazy lub zdjęcia dużych aglomeracji, takich jak Nowy Jork czy Londyn. Możesz oczywiście nawiązać do swoich zainteresowań i umieścić na ścianie swoje ulubione miejsce lub postać. Fototapeta to doskonały sposób na urozmaicenie wnętrza dziecięcego pokoju. Dla chłopca lubiącego grać w piłkę nożną, wspaniałym pomysłem będzie duży stadion, a dla dziewczynki zakochanej w księżniczkach fototapeta przedstawiająca jedną z nich.

 

Fototapeta to nie tylko element dekoracyjny. Za jej pomocą możesz optycznie powiększyć pomieszczenie. Wystarczy znaleźć pasującą do wystroju fotografię sprawiającą wrażenie głębi, może to być np. długa ulica, korytarz lub most. Na tej podstawie śmiało mogę stwierdzić, że fototapeta jak najbardziej nadaje się także do małych pomieszczeń, ponieważ odpowiednio dobrana wcale ich nie przytłoczy.

 

W jakiej części mieszkania lub domu położyć fototapetę? Ty wybierasz! Wbrew pozorom, niekoniecznie musi to być salon, sypialnia czy pokój dziecięcy. Możliwe jest położenie fototapety w kuchni lub w łazience, ponieważ obecnie dostępne materiały są odporne na zabrudzenia, wilgoć oraz wodę. Cieszy mnie, że istnieje więcej możliwości, niż tylko zwykła farba lub płytki. Dzięki temu każdy z nas może stworzyć bardzo zindywidualizowane i wyjątkowe wnętrze. Fototapeta niekoniecznie musi stanowić ostry, wyrazisty akcent. Jesteś zwolennikiem stonowanych barw? Niech tapeta będzie utrzymana w takiej samej kolorystce, wówczas subtelnie podkreśli charakter pomieszczenia.

 

Marzysz o drewnie lub kamieniu na ścianie, ale budżet Ci na to nie pozwala? Postaw na fototapetę, która będzie tańszym zamiennikiem. Drewno, cegła lub różne rodzaje kamienia na fototapecie do złudzenia mogą przypominać te prawdziwe.

 

Uważam, że położenie jakiejkolwiek tapety należy powierzyć fachowcom, aby efekt estetyczny był jak najlepszy. Wykwalifikowane osoby odpowiednio przygotują powierzchnię ściany, zadbają o właściwą gęstość kleju i równomierne spasują wzór. Bardzo ważne jest, aby przed nałożeniem fototapety sprawdzić, czy wzór zgadza się z zamówionym i czy poszczególne elementy do siebie pasują.

 

Mam nadzieję, że podczas czytania moich porad, zrodził się już w Twojej głowie pomysł na ciekawą fototapetę, która urozmaici wystrój Twojego M.

 

 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl