Funkcjonalne meble kuchenne


W kuchni warto wykorzystać każdy centymetr na przechowywanie. Garnki, talerze, miski, żywność… Do tych wszystkich rzeczy potrzeba sporo miejsca. Powtórzę się po raz kolejny pisząc, że meble na wymiar to doskonałe rozwiązanie. Poznaj kilka ciekawych patentów na zyskanie większej ilości miejsca na przechowywanie.

 

Pierwsza propozycja to wyciągi, tzw. cargo. Mogą znajdować się pod blatem (cargo pod blatowe) lub na całej długości mebli (cargo wysokie). Wyciągi po otwarciu wydobywają całą powierzchnię szafki na zewnątrz, dzięki czemu dostęp do przechowywanych rzeczy jest bardzo prosty.

 

Dostępną przestrzeń wykorzystasz także dzięki szufladom cokołowym. Mogą one być umieszczone w przestrzeni przeznaczonej na cokół lub o tę przestrzeń powiększone. Możesz tam umieścić rzeczy, których nie używasz na co dzień (aby nie musieć się za każdym razem schylać), ale mimo wszystko są potrzebne w kuchni.

 

Narożniki również warto wykorzystać i ulokować tam szafki. Aby w pełni zagospodarować dostępną w nich przestrzeń, warto zamontować tzw. karuzelę. Dzięki takiemu rozwiązaniu włożysz tam dużo więcej rzeczy i będziesz mieć do nich łatwy dostęp.

 

Praktycznym rozwiązaniem w kuchni są także maty antypoślizgowe w szufladach. Dzięki nim naczynia nie przemieszczają się podczas otwierania
i zamykania. Dodatkowo zyskujesz zabezpieczenie dna szuflady.

W małych kuchniach doskonale sprawdzi się szuflada, z której wysuwa się blat. To dodatkowe miejsce do pracy lub zjedzenia śniadania, jeśli Twoja kuchnia jest bardzo mała. A co powiesz na deskę do prasowania w szufladzie? Kolejne praktyczne rozwiązanie!

 

Sortowanie odpadów to ważna rzecz! Zadbaj o wygodne pojemniki do tego przeznaczone, tzw. sortowniki, które będziesz mógł umieścić wewnątrz mebli. Może to być np. szafka pod zlewem, do której masz łatwy dostęp.

 

Wybierając meble zwróć uwagę na ich praktyczne zamykanie i otwieranie. Odpowiednie systemy amortyzacji sprawią, że szuflady i szafki będą zamykały się cicho i delikatnie. Jesteś zwolennikiem mebli bez uchwytów? Moim zdaniem wyglądają bardzo efektownie. Większość z nich posiada system łatwego otwierania. Wystarczy dotknąć frontu, aby szafka czy szuflada otworzyła się. Istnieją nawet elektryczne systemy wspomagające otwieranie i zamykanie.

 

Wybierając meble kuchenne zwróć uwagę, aby Twoja kuchnia była nie tylko ładna, ale też wygodna i praktyczna.

 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl