Styl retro


Powrót do przeszłości? Dlaczego nie! Niech styl retro zagości w Twoim mieszkaniu i będzie dla Ciebie i Twoich gości podróżą do dawnych czasów. Nie mam tutaj na myśli dokładnego odwzorowywania wnętrz z przeszłości, lecz połączenie dawnego wystroju z nowoczesnością.

 

Kolorystyka charakterystyczna dla stylu retro, to zarówno mocne, ciemne kolory, jak i pastele. Myślę, że uzyskasz najlepszy efekt, decydując się na jasne ściany i wyraziste dodatki.

 

Uważam, że ogromne znaczenie dla uzyskania pożądanego efektu ma odpowiedni dobór mebli i dodatków. Bez wątpienia powinieneś odwiedzić sklepy ze starociami, można tam znaleźć mnóstwo rzeczy, które będą idealne dla wnętrza w stylu retro. Może to być np. malowana ceramika, zegar z kukułką, stary telefon czy wszelkiego rodzaju meble. Być może znajdziesz tego typu dodatki w swojej piwnicy lub na strychu. Oczywiście nie rezygnuj z zakupów w sklepach z nowymi rzeczami. Obecnie są dostępne meble, dodatki, a nawet sprzęty kuchenne stylizowane na starsze, niż są w rzeczywistości. Ostatnio podczas zakupów zauważyłam stylizowany ekspres do kawy, wyglądał wspaniale.

 

Meble do wnętrz w stylu retro powinny być masywne, uważaj więc, aby nie przesadzić z ilością i nie przytłoczyć mieszkania. Postaw na drewniane, tapicerowane i zdobione sprzęty. Idealnie wpasują się np. fotele na drewnianych lub metalowych nóżkach. Moja koleżanka ma w salonie właśnie taki fotel obity grubą, musztardową tkaniną.

 

Szukaj i odnawiaj! Podoba Ci się mebel, ale wymaga odnowienia lub nie podoba Ci się jego kolor? Zmień go sam! Odnawianie mebli to doskonała okazja, aby spędzić trochę czasu z rodziną lub przyjaciółmi.

 

Tapety, dywany i wzorzyste tkaniny to także cechy znamienne dla stylu retro. Tutaj znów wypada przypomnieć o umiarze. Uwielbiam mocne dodatki, ale moim zdaniem piękno tkwi w prostocie. Kolorowa, wzorzysta tapeta? Owszem, ale najlepiej na jednej ze ścian.

 

 Styl retro to nie tylko meble i dodatki nawiązujące do wnętrz, które niejeden z nas jeszcze pamięta z dzieciństwa. To także elementy w stylu pałacowym, barokowym., np. lustra w zdobionych ramach czy drewniane stoły lub komody na rzeźbionych nogach. Wybór należy do Ciebie. Pamiętaj o spójności, wszystko musi ze sobą współgrać.

 

Życzę Ci miłej podróży w czasie.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl