Recepta na chłodne dniRecepta na chłodne, zimowe popołudnia jest prosta – gorąca herbata, dobra książka lub film i… ciepły koc! Czy kiedykolwiek zwracałeś uwagę, z czego wykonany jest koc, który kupujesz? Postaram się opisać różnego rodzaju materiały, abyś mógł wybrać najbardziej odpowiedni dla Ciebie i Twojej rodziny.

 

Bardzo popularne są koce stanowiące mieszankę akrylu i bawełny, z przewagą tego pierwszego. Dzięki zastosowaniu takiego połączenia, koc będzie miękki, ciepły, puszysty i posłuży Ci przez długi czas.

Ciepłe i miłe w dotyku są również koce polarowe, także bardzo popularne. Łatwo utrzymać je w czystości. Ich wadą jest to, że materiał nie przepuszcza powietrza.

 

Powodzeniem cieszą się także koce z mikrofibry, która jest mieszanką poliestru i nylonu. Podobnie jak koce z akrylem oraz polarowe, te z mikrofibry są miękkie i lekkie, jednak mogą się bardzo elektryzować i nie „oddychają”. Dla lepszej przepuszczalności najlepiej postawić na naturalne tkaniny.

 

Koce i cienkie otulacze wykonane wyłącznie z bawełny charakteryzują się dobrą wytrzymałością, na dodatek są dostępne różne ich grubości, możesz wybrać pleciony koc lub lekkie przykrycie. Cienkie otulacze doskonale sprawdzają się w przypadku małych dzieci, szczególnie latem. Bawełna to materiał oddychający, łatwo przepuszczający powietrze. Po co dodawać akryl do bawełny, skoro ma ona tyle zalet? Bawełniany, gruby koc będzie ciężki, a im więcej akrylu, tym ciężar będzie mniejszy.

 

Wełna to materiał naturalny i odpowiedni na każdą porę roku, gdyż zimą zapewni Ci ciepło, a latem optymalną temperaturę. Pochłania wilgoć i nie gromadzi się na niej kurz. Nosząc się z zamiarem zakupu wełnianego koca, miałam wątpliwości co do jego miękkości, ponieważ jest to materiał gryzący. Sprzedawczyni w sklepie zaproponowała mi wówczas koc wełniany z domieszką innego materiału, dzięki czemu jest on bardziej miękki i wytrzymały. Piorąc wełnę musisz pamiętać, aby ustawić temperaturę prania na 30 stopni, a wirowanie na ok. 400 obrotów, gdyż materiał bardzo łatwo może się skurczyć.

 

Kolejna naturalna tkanina to len. Jest przewiewny, doskonale utrzymuje ciepło, a jednocześnie pozwala skórze oddychać. Zapewni Ci miłą i zdrową drzemkę.

 

Niezależnie od tego, z czego będzie wykonany koc, zawsze może być nie tylko praktyczny, ale także stanowić przepiękną ozdobę dla wnętrza. Uwielbiam koce, zarówno wzorzyste, jak i jednokolorowe. Myślę, że oprócz poduszek, koc na kanapie to podstawa. Doskonale sprawdzi się także jako element wystroju w sypialni czy pokoju dziecka.


Fot.: dobrzemieszkaj.pl

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl