Wigilia


Na ten wyjątkowy dzień każdy z nas czekał z utęsknieniem. Nadeszła Wigilia – czas, który poświęcamy najbliższym, a najważniejsza jest miłość i rodzinna atmosfera. Przed kolacją czas na ostatnie, raczej już drobne przygotowania. Sernik rośnie w piekarniku, a karp już czeka, by zagościć na stole. Wigilijny stół to najważniejsze miejsce tego wieczoru, to tutaj spotyka się cała rodzina, zadbaj więc o to, aby wyglądał wyjątkowo.

Zaczynamy oczywiście od obrusu. Zanim go rozłożysz, pamiętaj o sianku. Uważam, że kontynuowanie świątecznych tradycji jest niezwykle ważne i jeszcze bardziej potęguje piękną atmosferę, w związku z tym nie zapomnij także o dodatkowym talerzu. Wracając do obrusu, najlepiej postawić oczywiście na biel. Tkanina tkaninie nierówna, dlatego tutaj obowiązuje dowolność. Mój obrus jest gładki, ale możesz wybrać np. żakardowy lub w wytłaczane wzory. Jeżeli chcesz dodać akcent kolorystyczny, np. czerwony (czerwień i zieleń są znamienne dla adwentu i Świąt), doskonale będzie się prezentował bieżnik lub podkładki pod talerze. Stół urozmaicą także serwetki, warto złożyć je w ciekawy sposób, pomogły mi w tym filmiki zamieszczone w internecie. 

Uwielbiam świąteczne stroiki! Taki stroik można wykonać w prosty i niedrogi sposób i położyć na wigilijnym stole. Sposób wykonania zobaczysz w filmiku przygotowanym przez firmę Deweloperzy Toruń. Efekt z pewnością będzie niesamowity! Płonące świece w eleganckim świeczniku to także świetny pomysł na stworzenie ciepłej atmosfery.
Oprócz żywej choinki, co roku w moim domu są także same gałązki pachnącego świerku, układam je na stole. Dodatkowo możesz spryskać je np. złotym lub srebrnym sprayem czy sztucznym śniegiem.

Niejeden z Was z pewnością ma zastawę, której używa na specjalne okazje. Jedną z takich okazji są właśnie święta Bożego Narodzenia. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, abyś użył zastawy, którą masz na co dzień, wystarczy ją nieco urozmaicić. Przewiąż sztućce wstążką, lub włóż je do futerału, który możesz wykonać z ozdobnego papieru. Wcześniej wspomniane podkładki pod talerze lub serwetki również przykują uwagę.

Kolorystyka dekoracji zależy oczywiście od Twoich upodobań, niekoniecznie musi to być czerwień i zieleń. Doskonale będą wyglądały dodatki w kolorze bieli, złota czy srebra. Postaraj się jednak, aby obrać konkretną ścieżkę jeżeli chodzi o aranżację stołu, by nie przytłoczyć go ilością kolorów i dodatków. Po raz kolejny powtórzę, że piękno tkwi w prostocie. 

Życzę wszystkim czytelnikom porad, aby przy ich stołach wigilijnych  rozmowom i wspomnieniom nie było końca oraz aby miłość wypełniała ich serca nie tylko w Święta.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl