Dywan sposobem na ożywienie wnętrza


Nie lubię, kiedy moje wnętrze zbyt długo wygląda tak samo, dlatego często stawiam na drobne akcenty, które potrafią czynić cuda. Jednym z takich akcentów może być… dywan! Nie dość, że urozmaici wystrój pomieszczenia, to na dodatek da trochę ciepła Twoim stopom, miejsce do zabawy dla Twoich dzieci lub mięciutkie podłoże dla leniuchującego pupila. Dywan to także doskonały sposób, aby podzielić wnętrze na strefy.

Podstawowe kwestie przy zakupie dywanu to wielkość, wzór, kształt i materiał. Wybór zależy od Twoich potrzeb i wystroju wnętrza.

Kolor i wzór muszą oczywiście współgrać ze stylem, w którym urządziłeś pomieszczenie. Dywan może dyskretnie wtapiać się we wnętrze, ale może także stanowić wyraźny akcent, który je ożywi. Wielkość należy oczywiście dostosować do pomieszczenia. Możesz położyć dywan na środku, a meble ustawić na bokach (np. w pokoju dziecięcym) lub ustawić meble na dywanie (to rozwiązanie charakterystyczne dla salonu). W drugim przypadku wybierz taką wielkość dywanu, aby meble w całości go nie zasłoniły. Jeśli chodzi o kształt, to do dużych wnętrz pasuje praktycznie każdy, natomiast w małych dostosuj kształt dywanu do kształtu pomieszczenia.

Krótkie czy długie włosie? Moim zdaniem długie wygląda bardzo ładnie i efektownie, natomiast trudniej utrzymać je w czystości, zwłaszcza jeżeli masz w domu zwierzaka, który gubi sierść. Jeśli zdecydowałeś się na dywan z naturalnego włosia, powinieneś pamiętać, że bawełniane wydeptuje i odkształca się szybciej, niż wełniane. Dywany ze sztucznego włosia są odporne na ścieranie i nie uczulą alergików.

Miłych poszukiwań. 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl