Funkcjonalna sypialnia


Po ciężkim dniu pełnym pracy i obowiązków, jedyne o czym marzę to odpoczynek w ciszy i spokojny sen. Sypialnia to dla mnie miejsce, w którym odcinam się od codzienności i poświęcam czas na relaks, dlatego urządzając to pomieszczenie starałam się, aby każdy detal sprzyjał odpoczynkowi. Oprócz walorów estetycznych, liczy się także funkcjonalność. Podpowiem Ci, na co powinieneś zwrócić uwagę, urządzając sypialnię.

 
Z pewnością bez problemu wymienisz meble, które znajdują się w prawie każdej sypialni. Chodzi oczywiście o łóżko, szafki nocne i dużą szafę (chyba, że masz garderobę). Jeżeli dysponujesz większym metrażem, to jasne jest, że możesz wyposażyć swoją sypialnię w większą ilość mebli. Paniom na pewno przyda się toaletka, oczywiście z dużym lustrem! Rano będziesz mogła wygodnie usiąść i wykonać makijaż. Jeśli wielkość sypialni na to pozwoli, na pewno przyda się też komoda. Lubisz usiąść w fotelu i poczytać? Zorganizuj w sypialni specjalnie do tego przeznaczony kącik.

 
Zanim wybierzesz meble, koniecznie dokładnie zmierz pomieszczenie i wszystko zaplanuj. Bardzo ważna jest przestrzeń. Na pewno nie chcesz przeciskać się pomiędzy meblami. Przed zakupami przeanalizuj, na jakiej wielkości łóżko możesz sobie pozwolić. Przemyśl także, gdzie je postawić. Najczęściej łóżko stawia się naprzeciw drzwi lub wzdłuż najdłuższej ściany bez okna. Jeżeli jednak ze względu metraż lub układ pokoju wolisz postawić je w innym miejscu, to oczywiście decyzja należy do Ciebie. Wysokość szafek nocnych koniecznie dostosuj do wysokości łóżka. Szafę lub komodę także dopasuj gabarytowo do wnętrza. Pamiętaj, że zawsze możesz skorzystać z usług firmy, która wykona meble na wymiar.

 
Myślę, że telewizor w sypialni to kwestia sporna. Są osoby, które zasypiają oglądając telewizję. Osobiście uważam, że telewizor jest zbędny w sypialni. Jak wspomniałam wcześniej, sypialnia to dla mnie miejsce do odpoczynku i wyciszenia się. Telewizję oglądam w salonie. 


Zastanawiasz się, jaki kolor farby wybrać? Oczywiście taki, który pomoże Ci się zrelaksować. Zrezygnuj z jaskrawych, wyrazistych kolorów, takich jak np. czerwień. Postaw na biele, beże, szarości lub błękit. Jeżeli zależy Ci na mocniejszym akcencie, mogą to być np. dodatki w wyrazistym kolorze.
 

Wybierając oświetlenie, powinieneś zadbać oczywiście o żyrandol i lampki na stoliki nocne. Takie części pokoju jak toaletka czy fotel również najlepiej doświetlić. Jeżeli czytasz książki w łóżku, dobrym rozwiązaniem będą zamontowane nad nim kinkiety ścienne. Światło pada wówczas z góry i nie oślepia.


Planuj, analizuj i inspiruj się, a na pewno stworzysz swoją wymarzoną sypialnię. Powodzenia!

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl