Układ mieszkania


Odkąd dokonałam zakupu mieszkania, staram się, aby jego wnętrze wywoływało uśmiech na twarzy mojej i moich gości. Jako pierwszy na drodze do doskonałości wydaje się być wystrój. Owszem, to prawda, ale czy pomyślałbyś o rozkładzie mieszkania? Jest to kwestia istotna zarówno pod względem estetycznym, jak i praktycznym.

 

Funkcjonalność przede wszystkim! Rozkład pomieszczeń powinien być dokładnie przemyślany i dostosowany do potrzeb wszystkich domowników.

 

Wydawało by się, że korytarz od przedpokoju to jedno z najmniej ważnych miejsc w mieszkaniu? Nic bardziej mylnego. To właśnie korytarz jest pierwszym pomieszczeniem, do którego wchodzisz Ty i Twoi goście. Warto, aby było stamtąd widoczne najbardziej reprezentatywne miejsce domu czyli salon, do którego można bezpośrednio przejść. Sama wybrałam takie rozwiązanie i jestem z niego bardzo zadowolona. Dobrze, jeśli z korytarza można równie łatwo przejść do kuchni oraz łazienki, czyli kolejnych pomieszczeń, z których korzystamy najczęściej.

 

Kuchnia przez wielu nazywana jest sercem domu, moim zdaniem słusznie. Planując rozkład mieszkania zastanawiamy się przede wszystkim nad tym, czy ma być ona otwarta czy zamknięta. Obecne trendy zdecydowanie sugerują kuchnię otwartą, która połączona z salonem tworzy dużą przestrzeń, dającą się zaaranżować w ciekawy sposób. Ja również uległam tym trendom. Jestem zadowolona z tej decyzji, przemawiają do mnie zwłaszcza względy estetyczne. Dostrzegam jednak jeden minus. Zapachy z kuchni bez problemu docierają do salonu i momentami bywa to uciążliwe. Ogólnie rzecz biorąc, nie mam nic przeciwko kuchni zamkniętej, również można ją ciekawie urządzić. Niektórzy wolą, aby kuchnia była odrębnym pomieszczeniem. Decyzja należy do Ciebie

 

Kolejny dylemat, który i pewnie Ciebie dotyczy, to układ łazienki i toalety. Razem czy osobno? Przy podejmowaniu tej decyzji warto wziąć pod uwagę ilość domowników. Jeżeli jesteś singlem, nie ma konieczności rozdzielania tych dwóch pomieszczeń. Jeśli natomiast masz rodzinę, zastanów się dobrze, czy nie lepiej byłoby uniknąć kolejek do toalety, zwłaszcza w poranki, kiedy każdy się spieszy.

 

Ilość domowników ma oczywiście wpływ na rozkład całego mieszkania. Zazwyczaj zakup nowego lokum to inwestycja na lata, a z upływem czasu wiele może się zmienić. Warto więc wziąć pod uwagę zmianę rozkładu mieszkania w przyszłości. W tym celu sprawdź, które ściany są nośne, a które działowe. Niedawno miałam wielkie plany w związku z powiększeniem jednego z pomieszczeń. Mój entuzjazm zgasł, kiedy okazało się, że ściana, którą chciałam wyburzyć, jest ścianą działową. Popełniłam błąd, nie przywiązując do tego wagi podczas zakupu mieszkania.

 

Przy wyborze mojego mieszkanka zwróciłam też uwagę na nasłonecznienie poszczególnych pomieszczeń. Pamiętaj, że pomieszczenia, których okna są skierowane na południe, zdecydowanie szybciej się nagrzewają, jest to zaletą zimą i jesienią, ale za to wadą podczas upałów.

 

Pamiętaj, że to Ty decydujesz, więc postaraj się nie pominąć żadnej z poruszonych przeze mnie kwestii. Powodzenia!Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl