Styl rustykalny


Natura, ciepło i swojskość przywodzą na myśl wieś, a zamiłowanie do życia wiejskiego to rustykalizm. Jeżeli jesteś zwolennikiem natury i wsi, z pewnością słyszałeś o stylu rustykalnym, który ostatnimi czasy opanowuje wnętrza. Ile krajów, tyle jego odmian, ponieważ w każdym państwie obraz wsi jest inny. Jesteś ciekaw, jakie są cechy charakterystyczne dla tego stylu? Służę pomocą. 

Dodatki zazwyczaj dobiera się na końcu urządzania, chciałabym jednak zacząć od ich wymienienia. Sądzę, że to właśnie one w dużej mierze nadają niepowtarzalnego charakteru rustykalnym wnętrzom. Pożądane są wszelkiego rodzaju stare rzeczy, takie jak ceramiczne naczynia, koszyki wiklinowe, obrazy, lustra czy lampy naftowe. Takie pamiątki sprzed lat nie dość, że będą stanowić wspaniałą dekorację, to na dodatek przywiodą na myśl czas dzieciństwa. Jeśli nie masz takich pamiątek, to dodatki w rustykalnym stylu znajdziesz w sklepach, będą one stylizowane na starsze. Doskonale będą pasować także polne kwiaty i zioła. Zyskasz w swoim wnętrzu element natury oraz niepowtarzalny zapach. Jeśli lubisz ludowe akcenty, również możesz je zastosować w wystroju.

Styl rustykalny charakteryzuje nagromadzenie wielu przedmiotów, co niektórym może się wydawać tandetne. Musisz pamiętać, aby urządzić wnętrze z wyczuciem. Nagromadzenie dodatków może uczynić wnętrze pięknym i ciekawym, wystarczy utrzymać wszystkie przedmioty w konkretnym stylu i kolorystyce.

Kolory, których możesz użyć urządzając rustykalne wnętrze, powinny być naturalne. Biel, brązy, beże i pastele będą najbardziej odpowiednie.

Kluczową rolę dla stylu rustykalnego odgrywa drewno. Bardzo ciekawy akcent stanowią belki stropowe, które niekoniecznie muszą być elementem konstrukcji, mogą po prostu stanowić dekorację. Poza belkami mile widziane są wykonane z drewna podłogi, ławy, skrzynie, kredensy. Pięknie prezentują się drewniane meble kuchenne w rustykalnym stylu, których dostępność jest coraz większa.

Kolejny materiał, którego możesz użyć to kamień. Pięknie będzie wyglądać np. surowa cegła na ścianie. Postaw też na metalowe elementy, mogą to być lampy lub rama łóżka. Są to akcenty znamienne dla stylu industrialnego, jednak odpowiednie dodatki uczynią metal idealnym także dla rustykalnych wnętrz.

Do stylu, który dla Ciebie opisałam, idealnie pasuje określenie „sielskość”. Urządzając wnętrze, staraj się tę sielskość zobrazować. Inspiruj się. Tak jak pisałam w innym tekście, inspiracji możesz szukać na każdym kroku. Powodzenia! 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl