Jak przygotować dom na święta


Wielu z nas do świąt Bożego Narodzenia przygotowuje się bardzo intensywnie. Nic w tym dziwnego, to wyjątkowy czas, w którym każdy z nas pragnie poczuć się inaczej niż zwykle. Aby poczuć magię Świąt, warto przygotować się do nich z głową.

Można stwierdzić, że przedświąteczne porządki to tradycja. W większości domów przed Bożym Narodzeniem odbywa się generalne sprzątanie, podczas którego decydujemy się na porządki, które dotychczas bagatelizowaliśmy. To idealna okazja, aby pozbyć się niepotrzebnych rzeczy. Warto opróżnić wszystkie szafki, wyczyścić je od środka i wyrzucić zbędne drobiazgi. Oprócz tego należy pamiętać także o przetarciu mebli z zewnątrz, umyciu okien itp. To wszystko wymaga czasu, tak więc najlepiej zaplanować porządki tak, aby nie robić wszystkiego na ostatnią chwilę. Myślę, że najlepiej rozłożyć sprzątanie danych pomieszczeń na konkretne dni. Zrób to odpowiednio wcześnie po to, aby dzień przed Wigilią poświęcić czas na przygotowywanie świątecznych potraw. Poproś o pomoc członków rodziny. Najlepiej, aby dzieci same wysprzątały swoje pokoje i pomogły Ci w pozostałych pomieszczeniach, wtedy uporasz się ze wszystkim jeszcze szybciej!

Jeżeli planujesz naprawdę gruntowne sprzątanie, warto je rozpocząć nawet miesiąc przed Świętami. Na początku zajmij się opróżnianiem i czyszczeniem mebli według ustalonego wcześniej podziału pomieszczeń. Przy okazji dokładnie wyczyść zakamarki, o które na co dzień nie zwracasz uwagi. Przetrzyj żyrandole, drzwi, krzesła itp. Nielubiane przez większość osób mycie okien również jest konieczne przy generalnym sprzątaniu. Zazwyczaj planuję je na dwa tygodnie przed świętami.

Zadbaj o świąteczne dodatki, które stworzą niepowtarzalną atmosferę w Twoim domu. Obierz konkretną kolorystykę i rodzaj ozdób, wówczas zyskasz świąteczne wnętrze z klasą. Uwielbiam dodatki w kolorze srebra i bieli. Kupiłam więc białe lampki, które zawieszę na karniszu, szklaną kulę ze srebrnymi akcentami i śniegiem w środku oraz jeszcze kilka drobiazgów. Ozdoby na choince również będą utrzymane w takiej samej kolorystyce.

Jeżeli Wigilia będzie organizowana w Twoim domu, nie bój się poprosić gości o przygotowanie kilku potraw.Odciążysz nieco dzięki temu swój budżet i będziesz mieć mniej pracy, a rodzinę zaangażujesz w przygotowania.

Sposób na przygotowanie domu do Świąt jest bardzo prosty, wystarczy plan działania i jego konsekwentna realizacja. W ferworze przygotowań nie zapominaj o tym, co podczas Świąt jest najważniejsze. Perfekcyjnie wysprzątane wnętrze to sprawa błaha w porównaniu do poczucia rodzinnego ciepła i miłości.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl