Antresola


Antresola to moim zdaniem bardzo ciekawy i oryginalny sposób na aranżację wnętrza zarówno w mieszkaniu, jak i w domu. Powtórzę chyba po raz setny, że jestem zwolenniczką otwartych przestrzeni, a antresola pomaga właśnie taką przestrzeń stworzyć. Jakie są sposoby na aranżację tego wyjątkowego miejsca? Postaram się je Tobie przedstawić, jednak zanim to zrobię, podam kilka zalet wnętrz z antresolą.

Wspomniałam już, że antresola tworzy otwartą przestrzeń. Dzięki temu masz całe centrum mieszkania czy domu w zasięgu wzroku, a salon jest bardzo wysoki, uważam to za duży plus. Dźwięk roznosi się po całej przestrzeni, dzięki czemu jesteś w stanie usłyszeć z antresoli, co dzieje się w salonie i na odwrót. Dla jednych może to być zaletą, dla innych wadą. W mieszkaniu antresola stworzy namiastkę domu jednorodzinnego. Dużą zaletą są wyeksponowane schody, ciekawie wykończone będą stanowiły znaczący element dla wystroju wnętrza. Sam zdecyduj jak mają wyglądać. Jeśli masz wnętrze w stylu industrialnym, doskonałe będą schody metalowe lub betonowe, dla stylu skandynawskiego drewniane w jasnym kolorze. Istnieje kilka sposobów zaaranżowania antresoli, oto one:

    Sypialnia

Sypialnia na antresoli to ciekawe rozwiązanie zwłaszcza w mieszkaniach o niewielkim metrażu. Myślę, że zdecydowanie lepiej zaaranżować osobne miejsce do spania, niż co wieczór rozkładać kanapę w salonie.

    Miejsce do pracy

Często pracujesz w domu? Przydałoby Ci się nieco odosobnione miejsce do pracy? Antresola będzie idealnym miejscem na stworzenie gabinetu! Wystarczy biurko, dobre oświetlenie i regał. Zgraj ze sobą każdy element tak, aby odpowiadał wystrojowi wnętrza i gabinet gotowy.

    Kącik relaksu

Uwielbiam spędzać wieczory czytając książkę z kubkiem herbaty w ręku. Na antresoli możesz stworzyć kącik, w którym zrelaksujesz się i wypoczniesz. Doskonale sprawdzi się wtedy duży, wygodny fotel, stolik z lampką i regał na książki i czasopisma. Przydałaby się muzyka? Ustaw tam także sprzęt grający.

    Korytarz

Tę funkcję antresola pełni zazwyczaj w domach jednorodzinnych. Dzięki antresoli można dostać się do pomieszczeń takich jak sypialnia czy łazienka. Pamiętaj, że korytarz ten będzie widoczny z salonu, więc zadbaj o to, aby ładnie się prezentował. Obrazy na ścianie czy ciekawe oświetlenie są jak najbardziej wskazane.

Jaki sposób na aranżację antresoli wybierasz?

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl