Styl industrialny


Moda na styl industrialny we wnętrzach przywędrowała do nas z zachodu. Wystrój ten jest inspirowany wielkomiejskim stylem życia i loftami, czyli mieszkaniami urządzonymi w pomieszczeniach poprzemysłowych. Najbardziej charakterystyczne cechy to przestrzeń i światło. Aby urządzić mieszkanie w stylu industrialnym, wcale nie musisz być właścicielem wysokiego i bardzo dużego wnętrza. Możesz osiągnąć wspaniały efekt urządzając mieszkanie w bloku. Powinieneś pamiętać o kilku podstawowych zasadach, które postaram Ci się przybliżyć.

Jak wspomniałam wcześniej, podstawowe zasady to przestrzeń i światło. Aby wnętrze było przestronne, zrezygnuj z niepotrzebnych ścianek działowych. Kuchnia otwarta na salon będzie idealnym połączeniem. Strefy w mieszkaniu możesz wydzielić np. przy pomocy mebli lub koloru i rodzaju podłogi. Post na temat podziału przestrzeni znajdziesz w zakładce porady. Pamiętaj, że lustro może zdziałać cuda pod względem optycznego zwiększenia metrażu. Aby pomieszczenie było dobrze oświetlone i wpasowało się w styl industrialny, zrezygnuj z firanek i zasłonek zdobiących okna. Postaw jedynie na rolety, które w razie potrzeby ograniczą dopływ promieni słonecznych. Jeżeli chodzi o lampy, zaletą będzie ich duża ilość. Najlepiej, jeśli będą wykonane z metalu lub aluminium. Ciekawy efekt dają żarówki zawieszone na zwykłym, lub wyglądającym jak sznurek kablu. Wyeksponowanie kabli także jest jedną z charakterystycznych cech opisywanego przeze mnie stylu.

Czerń, biel, szarości i berze to kolory znamienne dla wnętrz loftowych. Te barwy w połączeniu między innymi z surową cegłą, betonem, drewnem i szkłem dają pożądany efekt. W przypadku stylu industrialnego mniej znaczy więcej, staraj się więc unikać zbyt dużych ilości dekoracji. Stawiaj na takie akcenty jak ceglana lub betonowa ściana, drewniana podłoga czy żeliwne elementy (np. krzesła, regały, szafki). Meble powinny być utrzymane w surowym stylu. W industrialne wnętrze doskonale wpasują się stare meble, np. krzesła, czasem nie trzeba nawet ich odnawiać. Proste, geometryczne formy są jak najbardziej wskazane. Świetnie wyglądają minimalistyczne grafiki zawieszone na ścianie.

Jeżeli wnętrze będzie dla Ciebie zbyt surowe, możesz je nieco ocieplić. W tym celu najlepiej zastosować drewniane elementy lub grube tkaniny np. na obiciach mebli lub w postaci narzuty. Jeżeli chciałbyś wpleść w wystrój nieco wyrazistego koloru, postaw na drobne dodatki, np. poduszki lub nieduży dywan.

Surowy i minimalistyczny styl industrialny jest moim zdaniem dość specyficzny, ale wyjątkowy. Bardzo lubię przeglądać inspiracje z nim związane. Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Ci urządzić piękne, loftowe wnętrze.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl