Namiastka garderoby


Od zawsze marzyłam o garderobie z prawdziwego zdarzenia, po brzegi wypełniona ubraniami i butami. Która z pań o tym nie marzy?! Aby pozwolić sobie na taką garderobę, należy wygospodarować osobne pomieszczenie w mieszkaniu lub domu. Metraż czasem na to nie pozwala, ale zawsze możesz stworzyć namiastkę garderoby. Duża szafa, organizery, wieszaki… Poniżej przedstawię Ci kilka pomysłów.


W każdej garderobie powinna znajdować się duża ilość wszelkiego rodzaju półek, regałów, wieszaków i szuflad. Najlepiej, jeśli ubrania nie są ściśnięte i upchnięte na siłę, ponieważ szybko się pogniotą i mogą się niszczyć. Podobnie rzecz się ma w przypadku butów. Zastanawiasz się, jak to zrobić, skoro ubrań jest tak dużo, a miejsca niewiele? Staraj się w miesiącach letnich chować ubrania zimowe i odwrotnie. Niepotrzebne o danej porze roku rzeczy możesz schować w ozdobne kartony. Doskonałym rozwiązanie są według mnie także worki próżniowe. Po wciągnięciu z nich powietrza za pomocą odkurzacza, rozmiar pakunku znacznie się zmniejsza, co pozwoli Ci zaoszczędzić sporo miejsca.

 
Doskonałym miejscem do przechowywania ubrań i drobiazgów są szafy systemowe. Znajduje się w nich dużo półek, schowków, jest miejsce na wieszaki, czasem także szuflady. Wiele zależy oczywiście od tego, na jak dużą szafę możesz sobie pozwolić. Najlepiej ustawić ją w sypialni lub przedpokoju. Dodatkowym atutem dla małej przestrzeni będą lustrzane, przesuwne drzwi szafy. Lustro optycznie powiększy pomieszczenie, i oczywiście będziesz mógł swobodnie sprawdzić, czy ubrania dobrze na Tobie leżą.


Możesz zdecydować się także na otwarty moduł. Uważam jednak, że jest to rozwiązanie dla garderoby wygospodarowanej w osobnym pomieszczeniu. Jeżeli ustawisz taki moduł np. w sypialni, to musisz się bardzo starać, aby całość przez cały czas wyglądała estetycznie. Znam jednak sprytny sposób, dzięki któremu ukryjesz otwarty moduł. Na drążku możesz zawiesić kotarę w kolorze pasującym do wystroju wnętrza, takie rozwiązanie może się okazać nieco tańsze, niż zakup dużej szafy modułowej, zdecydowała się na to moja znajoma. Zakupiła proste regały, a do tego koszyki i pudełka różnej wielkości, dzięki którym mogła posegregować drobiazgi. Nie zapomniała też o wieszakach. Całość ustawiła przy ścianie w sypialni i zasłoniła kotarą w delikatne wzory. Kiedy mi o tym opowiadała, pomysł wydał mi się średni, jednak zmieniłam zdanie od razu, gdy zobaczyłam efekt. Wystarczy czasem trochę pogłówkować, żeby samodzielnie stworzyć coś oryginalnego.

 
Zazwyczaj bywa tak, że to panie mają więcej ubrań, butów i drobiazgów, stąd moja prośba, żeby znalazły nieco miejsca w garderobie dla swoich partnerów. Staraj się nie łączyć rzeczy dwóch osób, podziel dostępną przestrzeń na strefy, aby każdy czuł się komfortowo.

Dobrze zorganizowana przestrzeń ma dla mnie duże znaczenie. Postawiłam na dużą szafę z lustrem, w której poukładałam wszystkie moje rzeczy. A Ty co wybierzesz?

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl