Jaką sofę wybrać?


Sofa to moim zdaniem jeden z najważniejszych mebli w mieszkaniu. Stanowi centralny punkt dla całego lokum, spędzamy na niej często swój wolny czas odpoczywając. Właśnie dlatego tak ważne jest, aby wybrać sofę, która nie tylko będzie ładna, ale także wygodna i która posłuży Ci przez lata.

Zanim zdecydujesz się na zakup, musisz zadać sobie kilka podstawowych pytań:

    Czy sofa ma być rozkładana? Jestem zdania, że funkcja spania zawsze może się przydać. Oczywiście jeśli Twój salon pełni jednocześnie funkcję sypialni, to odpowiedź znasz od razu. Jeśli jednak nie zamierzasz korzystać z funkcji spania, weź pod uwagę, że może się ona przydać dla gości, których będziesz przyjmował. Minusem sofy rozkładanej może być jedynie fakt, że będzie ona nieco cięższa i bardziej masywna, niż nierozkładana.

    Czym będzie obita? Obicie sofy to bardzo istotna rzecz, nie skupiaj się więc jedynie na aspektach wizualnych. Obowiązują 4 grupy tkanin, te z grupy 4. są najbardziej odporne na plamy i zniszczenia mechaniczne. W tej kwestii najlepiej poproś o pomoc sprzedawcę w sklepie.

    Jaka wielkość i układ sofy Cię interesują? Koniecznie dostosuj wielkość mebla do metrażu pomieszczenia. Staraj się nie przytłoczyć całości sofą. Zagospodaruj całość tak, abyś mógł swobodnie poruszać się po pokoju.

Będąc w sklepie meblowym śmiało rozsiądź się na sofie i oceń, czy jest wygodna i czy dobrze się z niej wstaje. Rozłóż i złóż mebel, sprawdź, czy nie sprawia Ci to kłopotu i czy poszczególne elementy nie są zbyt ciężkie.

Istotną kwestią jest także wypełnienie siedziska. Najlepiej jeśli są to sprężyny takie, jak w dobrej jakości materacach. Dzięki temu sofa dostosuje się do kształtu Twojego ciała i na pewno będzie wygodniejsza niż taka, która jest wypełniona gąbką.

Zawsze powtarzam, że wystrój wnętrza musi ze sobą współgrać. Nie zdziwi Cię więc, jeśli napiszę, że sofa również musi być dopasowana do wystroju. Uwielbiam proste formy i stonowane kolory, więc nie zdziwi Cię również to, że moja sofa jest w kolorze szarym. W wielu przypadkach obicie możesz wybrać sam i dostosować je do wybranego modelu kanapy. Jeśli wybierzesz taką w jaskrawym kolorze musisz liczyć się z tym, że może ona zdominować całe pomieszczenie.

Myślę, że nad wyborem odpowiedniej sofy należy się dokładnie zastanowić i wziąć pod uwagę każdy z opisanych przeze mnie aspektów. Miło jest rozsiąść się wygodnie i obejrzeć ulubiony film.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl