Pokój maluszka


Jakiś czas temu pisałam o urządzaniu pokoju dla nastolatka. Czas na kilka porad na temat pokoju dla małego dziecka, które dopiero poznaje świat. Dla kilkuletniego lub kilkunastomiesięcznego maluszka każdy element otaczającego świata jest czymś ciekawym i ekscytującym. Zadbaj o to, aby w swoim pokoju dziecko czuło się bezpiecznie i komfortowo i aby mogło spędzać tam przyjemne chwile podczas zabawy.

Podobnie, jak pokój nastolatka, pomieszczenie należy podzielić na strefy. Maluszek nie potrzebuje jeszcze miejsca do nauki, bo uczy się poprzez zabawę. Kącik do zabawy warto więc zaaranżować z dużą dokładnością. Możesz wydzielić tę strefę za pomocą dywanu. Doskonałym rozwiązaniem będą też piankowe puzzle na podłogę, na których mogą znajdować się litery lub cyfry. Takie podłoże może stanowić dodatkową atrakcję dla malucha. W kąciku zabaw nie może zabraknąć dużej ilości organizerów różnego typu. Mogą to być kartonowe pudełka, ozdobne skrzynki, kosze. Małe dzieci mają mnóstwo zabawek, które musisz gdzieś schować. Dodatkowo dzięki organizerom dziecko może nauczyć się porządku i organizacji, pomagając Ci w sprzątaniu i wkładając poszczególne przedmioty w przeznaczone do tego miejsca.

Strefę sypialnianą najlepiej w miarę możliwości nieco odizolować. Możesz ustawić łóżko w kąciku lub oddzielić je regałem. Koniecznie zadbaj też o lampkę nocną o łagodnym świetle, przy którym dziecko będzie mogło się wyciszyć.

Meble w pokoju dziecięcym powinny być funkcjonalne i pojemne. Oprócz ubrań musisz przechować także zabawki czy książki. Jeśli masz do dyspozycji nieduży metraż, poszukaj ciekawych rozwiązań, które pozwolą Ci zagospodarować przestrzeń. Możesz zdecydować się np. na łóżko z szufladą na pościel lub łóżko piętrowe z regałami pod spodem.

Twoje dziecko śpi jeszcze w łóżeczku i przymierzasz się do zakupu tradycyjnego łóżka? Dobrym rozwiązaniem będzie takie, które „rośnie” razem z maluchem. Można regulować długość mebla, dzięki czemu posłuży Ci on na dłużej.

Jestem zwolenniczką materiałów naturalnych. Wełna, bawełna, len… Myślę, że to właśnie takie materiały powinny królować w pokoju dziecka, staraj się unikać sztucznych, syntetycznych tkanin.
 
Jeśli chodzi o obecne trendy, to bardzo popularne jest malowanie pokoiku na biało i ożywiane całości dodatkami. Ciekawy pomysł to różnego rodzaju naklejki na ścianę, lub literki do zawieszenia, które pozwolą spersonalizować wnętrze. Możesz także pomalować jedną ścianę lub jej fragment farbą tablicową, zagwarantuje to dobrą zabawę dziecku, a może nawet Tobie. W kąciku zabaw rodzice coraz częściej ustawiają mały namiot a la tipi, który może stanowić nie lada atrakcję dla malucha.

Kolorystyka pokoju zależy oczywiście od Twoich upodobań. Osobiście jestem zwolenniczką stonowanych kolorów i nie wyznaję zasady, że pokój dla dziewczynki powinien być różowy, a dla chłopca niebieski. Przy wystroju wnętrz często inspiruję się zdjęciami z internetu i czytam porady.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl