Lokalizacja


Od dziecka zadawałam sobie w myślach pytanie „gdzie będę mieszkać, kiedy dorosnę?”. Czasem wyobrażałam sobie dom nad jeziorem, a czasem duże, piękne mieszkanie w centrum miasta. W marzeniach możliwości jest mnóstwo, a w rzeczywistości…? No właśnie, trudna decyzja. Lokalizacja mieszkania to jeden z czynników decydujących o jego zakupie, jednak nie możemy działać zbyt pochopnie. Trzeba myśleć przyszłościowo i wziąć pod uwagę kilka istotnych kwestii. Jakich? Postaram się Wam je przybliżyć.
 
Czy dobrze usytuowane mieszkanie, to zarazem droższe mieszkanie? Zazwyczaj tak, jednak myślę, że czasem warto, aby lokalizacja wzięła górę nad ceną. Kilka lat temu, pragnąc wreszcie się usamodzielnić, zakupiłam kawalerkę. Skupiłam się przede wszystkim na cenie, która była na tyle kusząca, że dzielnica, w której znajdowało się mieszkanie wydawała się być mało istotną kwestią. Po roku od przeprowadzki zaczęłam żałować swojej decyzji. Okazało się, że okolica nie jest zbyt bezpieczna i słabo skomunikowana z innymi częściami miasta. Mieszkam już w innym miejscu i śmiało mogę powiedzieć, że jestem w stanie wydać nieco więcej pieniędzy w zamian za pewne udogodnienia.
 
Skomunikowanie mieszkania z miejscem pracy czy centrum miasta to kolejna rzecz mająca istotne znaczenie. Obecnie dojeżdżam do pracy samochodem i zajmuje mi to ok. 15 minut, gdybym miała korzystać z komunikacji miejskiej, ta sama droga zajmowałaby mi około godzinę. Wybierając nowe lokum warto zwrócić uwagę na to, czym dojeżdżasz do pracy i między innymi pod tym względem dokonać wyboru lokalizacji. Jeśli posiadasz auto, skup się na tym, czy w okolicy często tworzą się korki. Jesteś rowerzystą? Zwróć uwagę na ścieżki rowerowe.
 
Równie ważna jest dostępność wszelkiego rodzaju punktów usługowych, z których korzystasz na co dzień. Dobrze, jeśli w pobliżu znajduje się szkoła, sklep czy przychodnia lekarska.
 
Jeżeli cenisz sobie ciszę i spokój sprawdź, czy wokół nie występują elementy generujące hałas, takie jak ruchliwa ulica lub kluby czy puby. Ich sąsiedztwo dla niektórych może wydawać się być zaletą, jednak hałas jaki powodują na dłuższą metę może być uciążliwy.
 
Lubisz spacery i ruch na świeżym powietrzu? Niektóre osiedla składają się głównie z betonowych chodników. Dobrze jest sprawdzić, czy wokół występują tereny zielone. Jeśli masz dzieci, przydałby się również plac zabaw.
 
Kupując własne M oczywiście warto wybiec w przyszłość i pomyśleć o tym, jak będzie się tam żyło za kilka lub kilkadziesiąt lat. Zwróć uwagę na plany zagospodarowania terenu. Kto wie, czy w okolicy Twojego domu nie powstanie niebawem np. trasa szybkiego ruchu.
 
Mam nadzieję, że moje wskazówki pomogą Ci w doborze dobrej lokalizacji mieszkania. Powodzenia!

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl