Mieszkanie w stylu skandynawskim


Zimny klimat i ciemność panująca w przeważającej części dnia poskutkowały zamiłowaniem Skandynawów do bieli i światła. Cenią oni także naturalne materiały oraz lubią dawać nowe życie starym przedmiotom. Te wszystkie cechy przyczyniły się do powstania stylu skandynawskiego, który obecnie wiedzie prym w dziedzinie projektowania wnętrz. Jestem zwolenniczką tego stylu i chętnie poznaję nowe ciekawostki z nim związane. Postaram się przekazać Ci kilka wskazówek przydatnych przy urządzaniu mieszkania w stylu skandynawskim.

Biel jako kolor wiodący, to podstawowa zasada. Może ona dotyczyć ścian, podłogi oraz mebli. Oczywiście sam wybierasz, gdzie dokładnie zastosujesz ten kolor. Centrum dla salonu w stylu skandynawskim stanowi kanapa. Biała nie będzie zbyt praktyczna, dlatego warto zdecydować się np. na szarą. Wybierając kolor dodatków bądź ostrożny. Pamiętaj, aby nie zdominować wnętrza kolorem, bo to właśnie biel ma być na pierwszym planie. Dodatki mają nieco ożywić wnętrze i nadać mu charakteru.

Kolejna zasada to zastosowanie naturalnych materiałów we wnętrzu. Drewno, wiklina, len czy wełna powinny stać się Twoimi przyjaciółmi. Materiały te cudownie wyglądają i sprawiają, że wnętrze staje się przytulne. Doskonały efekt dają meble z palet lub drewnianych skrzynek, można z nich zrobić stolik, półki, a nawet ramę łóżka! Palety czy skrzynki możesz pomalować na biało, ale niekoniecznie, te w naturalnym kolorze też wyglądają bardzo ładnie i wpasowują się w styl.

Co dalej? Duża ilość ramek! Niekoniecznie ze zdjęciami, możesz kupić lub samodzielnie zrobić ramki z ulubionymi słowami, hasłami lub rysunkami. Możesz je powiesić na ścianach lub ustawić na półce czy komodzie.

Jeśli chodzi o oświetlenie, to postaw na metalowe lampy, które są charakterystyczne dla stylu skandynawskiego. Małe, duże, wiszące, stojące- wybór należy o Ciebie. Pamiętaj, że jedną z zasad jest duża ilość światła w pomieszczeniu. 

Jak wspomniałam wcześniej, Skandynawowie chętnie odnawiają stare przedmioty, które mogą służyć im przez kolejne lata. Masz gdzieś w piwnicy stary fotel, komodę, stolik? Możesz ponownie wykorzystać te meble i zyskać ciekawy akcent do swojego wnętrza. Mieszanie nowoczesnych mebli ze starszymi będzie dobrym posunięciem.

W swoim mieszkaniu staram się stosować wszystkie powyższe zasady. Zdecydowałam się na połączenie bieli z szarością, a całość urozmaiciłam dodatkami w naturalnych odcieniach brązu. Lubię czasem coś dodać, coś zmienić. Często nic mnie to nie kosztuje. Ostatnio sama zrobiłam drewniane ramki, które ustawiłam na półce. Często szukam inspiracji w internecie, jest tam mnóstwo zdjęć wnętrz w stylu skandynawskim. Lubisz ten styl tak samo jak ja? W takim razie do dzieła!

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl