Pupil w mieszkaniu


Uwielbiam zwierzęta, a zwłaszcza psy. Zwierzak potrafi wnieść do domu mnóstwo ciepła, radości i miłości. Najważniejsze, abyś pamiętał, że posiadanie pupila to wielka odpowiedzialność na lata i musisz być pewien, że jesteś na to gotowy. Zwierzę potrzebuje swojego miejsca w mieszkaniu oraz kilku rzeczy niezbędnych do tego, aby czuło się w domu dobrze. Skupmy się na psach i kotach. Poniżej kilka rad dla Ciebie.


Jak wspomniałam wcześniej, opieka nad zwierzęciem to odpowiedzialność. Zanim w Twoim domu zamieszka kot lub pies, pamiętaj o możliwych konsekwencjach dotyczących Twojego mieszkania. Szczeniaki i kocięta potrafią rozrabiać i niszczyć meble i sprzęty, a raczej nie będziesz w stanie mieć zwierzaka na oku przez cały czas, więc musisz przygotować się na nieplanowane wydatki.

Jeśli już masz lub będziesz mieć psa lub kota odradzam jasną kanapę, fotele czy pufy z wiadomych względów. Błoto na łapach i sierść to źli towarzysze dla jasnych obić. Farby na ścianach także powinny być odporne na zabrudzenia i czyszczenie.

 

Jeżeli zdecydowałeś się na psa i szykujesz dla niego wygodny kącik do odpoczynku, musisz wybrać odpowiednie legowisko. Powinno ono być wykonane z miękkiego, łatwego w czyszczeniu i odpornego na zarysowania pazurów materiału. Konieczna jest też oczywiście odpowiednia wielkość. Musi być taka, aby piesek mógł wyciągnąć się w posłaniu. Wybór wzoru zależy oczywiście od Ciebie. Kolor możesz dopasować do wystroju mieszkania, ale możesz także zdecydować się na kolorowy, zabawny print. Legowisko ustaw w cichym, spokojnym kącie, z dala od okien, drzwi, kaloryfera oraz miejsc, w których często ktoś przechodzi.

 

Podobne kryteria co do legowiska dotyczą również kotów. Dla tych zwierząt idealnie jest mieć w mieszkaniu drapak. Drapanie to naturalny odruch kota i raczej nie da się tego oduczyć, więc warto stworzyć zwierzakowi specjalne miejsce do drapania. Wielkość drapaka dostosuj do wielkości mieszkania tak, aby nie zajmował zbyt dużo miejsca.

 

Kuwetę dla kota najlepiej ustawić w ustronnym i mało widocznym miejscu. Przemawia za tym nie tylko wygoda futrzaka, ale także względy estetyczne. Lepiej, aby Twoi goście nie musieli potykać się o kuwetę. Bardzo dobrym rozwiązaniem będzie kuweta zamknięta.

 

Zarówno psy, jaki i koty muszą mieć swoje zabawki. Przygotuj się na to, że zwłaszcza młode zwierzę będzie je rozrzucać po mieszkaniu jak dziecko, warto jednak mieć specjalnie do tego przeznaczone miejsce. Możesz zakupić np. ozdobny karton lub plastikowe pudło, w którym będziesz trzymać zabawki swojego pupila.

Miski do jedzenia i picia możesz po prostu postawić w spokojnym miejscu, ale możesz też to miejsce nieco urozmaicić, np. mocując na ścianie tabliczkę lub drewniane litery z imieniem zwierzęcia. Stanowiłoby to osobisty akcent dla Twojego mieszkania.

 

Karmę warto trzymać w specjalnych pudełkach. Na pewno będzie to wyglądało bardziej estetycznie, niż kolorowe opakowania, z których trudno jest wsypać jedzenie do miski.

 

Sierść mojego czarnego cocer spaniela jest wszędzie! Na taką okoliczność konieczne musisz zaopatrzyć się w szczotki samoprzylepne. Dobrym rozwiązaniem jest też przecieranie powierzchni wilgotną gumową rękawiczką lub gąbką. Przygotuj się także na częstsze odkurzanie i zamiatanie.

 

Zadbaj o swojego pupila, aby czuł się w domu jak najlepiej. Mam nadzieję, że moje rady będą dla Ciebie pomocne.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl