Łączenie kolorów na ścianie


Turkus, mięta, amarant, burgund… Panowie, mówi Wam to coś? W znajomości odcieni kolorów zazwyczaj prym wiodą Panie. Czy to właśnie Panie powinny wybierać kolory ścian w mieszkaniu? Nie muszą robić tego same! Poznaj kilka wskazówek na temat łączenia barw.


Na początek warto wybrać kolor wiodący, od niego zależy, jak będzie postrzegane całe wnętrze. Tajemnica tkwi w temperaturze kolorów. Koniecznie zapamiętaj, że ciepłe kolory (np. brązy, żółcie, czerwienie) optycznie zmniejszają i przybliżają, jednocześnie czyniąc wnętrze bardziej przytulnym, natomiast zimne (np. fiolety, błękity) powiększają i oddalają przestrzeń. W moim mieszkaniu w pomieszczeniach biało- szarych postawiłam na dodatki w ciepłych brązach.


Aby umiejętnie połączyć kolory w mieszkaniu, skorzystaj z pomocy koła barw- występują na nim wszystkie kolory oprócz bieli szarości i czerni, są one dobrym dopełnieniem dla każdego odcienia. Dzięki kołu idealnie zgrasz ze sobą konkretne odcienie, tak zwane barwy haromnizujące. Bezpiecznym rozwiązanie jest zastosowanie tych samych odcieni jednego koloru, na kole znajdują się one pod sobą. Odcienie pokrewne są położone obok siebie, a kontrastowe naprzeciw. Dzięki kołu barw masz pewność, które kolory będą dobrze ze sobą wyglądały.


Jeżeli jednolita kolorystyka jest dla Ciebie zbyt monotonna, możesz zaszaleć i połączyć ulubione kolory. Mając koło barw zrobisz to umiejętnie i ze smakiem.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl