Podział pomieszczeń


Ostatnimi czasy coraz częściej odchodzi się od podziału niektórych pomieszczeń w mieszkaniu. Prym wiodą otwarte przestrzenie, które sprawiają, że wnętrze wydaje się być większe i przestronne. Otwarte pomieszczenia najczęściej wymagają podziału na strefy. Zastanawiasz się jak to zrobić? Poniżej kilka wskazówek :)

 

Pierwszy sposób- podłoga! Sama zastosowałam to rozwiązanie w swoim mieszkaniu. W salonie znajdują się panele podłogowe, natomiast na obszarze kuchni płytki. Oczywiście starałam się, aby wszystko ze sobą współgrało, ważny jest dobór odpowiednej kolorystyki. Jeżeli decydujesz się na jednolitą podłogę na przestrzeni salonu i kuchni, podział może stanowić dywan znajdujący się np. pod stolikiem kawowym. Obecnie wybór dywanów jest bardzo duży, możesz wybrać jednokolorowy, wzorzysty, z długim lub krótkim włosiem. Nie dość, że widoczny będzie podział, to na dodatek zyskasz ciekawą dekorację wnętrza.

 

Poszczególne strefy mieszkania łatwo wyodrębnić zmieniając kolory lub printy na ścianach. Zastosowanie innego koloru farby to bardzo proste rozwiązanie, warto jednak zwrócić uwagę także na inne opcje, takie jak np. kamień czy cegła, tworzą one niepowtarzalny klimat i są na czasie. Do łask wracają tapety. Obecnie rzadziej tapetuje się całe pomieszczenia, natomiast często można zauważyć to rozwiązanie na jednej ze ścian lub na jej fragmencie. Jest to idealne rozwiązanie np. w salonie- możesz wytapetować ścianę, na której znajduje się telewizor. Będzie to stanowiło ciekawy akcent, a zarazem oddzieli salon od aneksu kuchennego.

 

Doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza w małych pomieszczeniach, jest parawan. Kiedy mieszkałam w kawalerce, zdecydowałam się na właśnie taki podział, aby oddzielić strefę wypoczynkową od kuchennej. Wybór parawanów jest naprawdę duży, wybrałam ażurowy w kolorze białym. Możesz zdecydować się też na parawan jednokolorowy, wzorzysty lub nawet z grafiką. 

 

Zasłony mają swoje zastosowanie nie tylko jako dekoracja okienna, mogą także podzielić przestrzeń! Takie rozwiązanie jest często stosowane, podobnie jak parawany, w małych pomieszczeniach. Jest ono doskonałe, kiedy chcemy oddzielić dziecięce łóżeczko od sypialni rodziców. Oczywiście od Ciebie zależy, jaką zasłonę wybierzesz- może być ciężka lub lekka, wzorzysta lub gładka. Pamiętaj, aby współgrała z wystrojem wnętrza.

 

W razie potrzeby zasłonę w każdej chwili możesz zwinąć lub upiąć, a parawan złożyć, wówczas przestrzeń stanie się bardziej otwarta.

 

Jak widzisz, sposobów na podział przestrzeni jest kilka. Może jesteś w stanie zaproponować coś jeszcze…? 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl