Dekoracja okna


Wyobrażasz sobie mieszkanie bez okien...? To byłoby bardzo dziwne! Brak światła dziennego oraz możliwości spojrzenia, co dzieje się na zewnątrz, doprowadziłyby mnie do szału. Wśród funkcji, które pełnią okna, jest między innymi funkcja dekoracyjna, o której zawsze powinieneś pamiętać!

 

Od tego, jak udekorujesz swoje okna w dużej mierze zależy wygląd całego wnętrza. Zawsze uważałam, że wszystkie pomieszczenia w mieszkaniu powinny ze sobą współgrać. Dekoracja okien z  pewnością pomoże w zrealizowaniu tej zasady :)

 

Zastanawiasz się nad firanami? Jest w czym wybierać! Na rynku dostępnych jest mnóstwo wzorów- od gładkich po koronkowe. Oczywiście możesz zadecydować też o długości. Ja wybrałam gładkie, mleczne firany, które nadają wnętrzu lekkości. Dla osób oryginalnych są dostępne firany asymetryczne lub "upięte" w różne kombinacje, które w nietuzinkowy sposób zdobią okno.

 

W przypadku zasłon dostępność kolorów, wzorów i tkanin również jest ogromna. Jeżeli chcesz stworzyć wnętrze o stonowanej kolorystyce, wybierz po prostu jednokolorowe zasłony w spokojnym kolorze. Jeżeli natomiast lubisz wyraziste barwy lub szukasz wyraźnego akcentu, zaszalej i wybierz zasłony z charakterystycznym, kolorowym printem. Skup się na tkaninie- ciężkie, grube zasłony lepiej będą prezentować się w większych pomieszczeniach, natomiast cienkie nadadzą więcej lekkości i przestrzeni.

 

Zarówno zasłony, jaki i firany można upiąć za pomocą tasiemki lub ozdobnych klipsów. Zdecydowałam się na zakup takich klipsów, są doskonałe, dostępne w różnych kolorach i wzorach. Moje upinacze są srebrne z połyskliwymi cyrkoniami i doskonale pasują do wystroju salonu.

 

Jeśli masz dzieci, to miej na uwadze firany i zasłony dedykowane specjalnie dla nich. Twoje dziecko lubi konkretną bajkę, np. „Auta“ lub „Krainę Lodu“? Możesz zakupić dekorację okna właśnie z takimi motywami. Z pewnością sprawi to ogromną radość Twojemu dziecku ;)

 

Nie jesteś zwolennikiem firan i zasłon? Postaw na rolety  lub żaluzje. :) One również stanowią bardzo ciekawy element dekoracyjny i oczywiście są bardzo praktyczne ze względu na ich przeznaczenie. Na rynku jest dostępnych kilka rodzajów rolet i żaluzji w różnych kolorach i wzorach. Więcej na ten temat przeczytasz kilka porad niżej. ;) Większość osób ma w swoim domu rolety tradycyjne, tymczasem wybór jest spory i możesz znaleźć coś bardziej oryginalnego. Moim zdaniem przepiękne są np. rolety rzymskie w jasnych kolorach.

 

Jeżeli jesteś miłośnikiem kwiatów, to właśnie one mogą stanowić jeden z elementów dekoracji dla Twojego okna. Moja przyjaciółka uwielbia rośliny i stworzyła na swoim parapecie mały ogród. Wykorzystała do tego piękne, ozdobne doniczki. Wygląda to znakomicie zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz.

 

 

Jak widzisz jest mnóstwo sposobów na udekorowanie okna, wszystko zależy od Twoich upodobań. Wybrałeś już coś dla siebie?

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl