Schody wewnętrzne


Schody wewnętrzne to nie tylko istotny element konstrukcji budynku, ale także motyw dekoracyjny dla wnętrza. Kupując mieszkanie z antresolą zastanawiałam się nad schodami drewnianymi bądź betonowymi. Schody betonowe także można wykończyć drewnem i tutaj zaczęły się „schody” ;) Oba rozwiązania mają pewne plusy i minusy. Przed podjęciem decyzji warto zastanowić się nad wyborem, ponieważ to dość kosztowna inwestycja.

 

Co jest lepsze w użytkowaniu? Co tańsze, a co lepiej się prezentuje? Dzwoniłam do kilku firm i okazało się, że koszty wykonania są podobne. Schody betonowe wydają się bardziej stabilne. Mam wrażenie, że po schodach drewnianych z kolei przyjemniej się chodzi oraz cudownie komponują się z drewnianą podłogą, jednocześnie nadając lekkości pomieszczeniu. Dodatkowym plusem, który nakłania mnie do zainwestowania w drewno jest czas montażu, który trwa zaledwie dwa dni, a po założeniu schody są już gotowe do użytku. Jeśli chodzi o akustykę, schody drewniane wydają się głośniejsze, i po jakimś czasie użytkowania zwyczajnie skrzypią, w przeciwieństwie do betonowych oczywiście ;)

 

Które schody powinnam wybrać? Jakie są wasze doświadczenia? :)

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl