Mieszkanie na parterze


Pamiętam, kiedy poinformowałam najbliższych, że zamierzam zakupić mieszkanie na parterze. Ich zdziwione miny mówiły same za siebie, a ja usłyszałam wiele sceptycznych komentarzy. Zwyczajnie odradzali parter i ku mojemu zdziwieniu pojawiło się wiele negatywnych opinii…

 

Po pierwsze: dowiedziałam się zwiększonym ryzyku włamania: ,,Mieszkania tego typu są znacznie bardziej narażone na włamania’’. Takie wyjaśnienie usłyszałam jako pierwsze od moich rodziców. Być może tak było kiedyś, lecz uważam, że obecnie deweloperzy dbają o bezpieczeństwo klientów. Zauważyłam, że w mieszkaniu jest wiele zabezpieczeń, np. okna wyposażone są w rolety antywłamaniowe.

 

Po drugie: ,,Na parterze zawsze jest zimniej!’’. Gdy usłyszałam ten argument już nie po raz pierwszy, zaniepokojona postanowiłam zadzwonić bezpośrednio do dewelopera. Z pewnością w głosie poinformował mnie, że kładziony jest duży nacisk na odpowiednią izolację parteru i moje rachunki nie powinny się różnić od rachunków sąsiadów mieszkających wyżej. Po mojej pierwszej analizie muszę przyznać, że… to prawda, rachunek rozwiał moje wątpliwości! 

 

Po trzecie: ,,Brak prywatności, wszyscy będą zaglądać Ci w okna!’’. Dzwoniąc po raz kolejny do dewelopera dowiedziałam się, że zezwala on na pewne modyfikacje, jest możliwość odgrodzenia tarasu. Nie zastanawiając się długo zainwestowałam w drewniany płot, który okazał się świetnym rozwiązaniem. Cudownie komponuje się z ogrodową zielenią, dodatkowo dając wiele prywatności.

 

Cieszę się, że podejmując decyzję o kupnie mojego wymarzonego mieszkania, nie posłuchałam głosu znajomych. Jestem pewna, że teraz bardzo bym żałowała, ponieważ plusów jest o wiele więcej niż się spodziewałam!

 

Oczywiście najważniejszym atutem, który skłonił mnie do tego, by zakupić mieszkanie, jest namiastka domu, czyli mój własny OGRÓD. Uwielbiam rozkoszować się niezastąpioną kawą lub zjeść smaczne śniadanie na świeżym powietrzu w towarzystwie pięknie pachnących kwiatów. Odkąd zakupiłam huśtawkę, nie potrafię znaleźć innego miejsca na relaks, niż ogród.

 

Następnie bezapelacyjnie wymieniłabym łatwość przy wnoszeniu mebli! Nawet nie wiecie, jak bardzo się cieszyłam, gdy widziałam z jaką łatwością mój mąż wnosi je do domu. Urządziliśmy się jednego dnia, a mąż ani razu nie narzekał ;) Meble naszych sąsiadów z trzeciego piętra nie mieściły się do windy, co gorsze, większość z nich musieli rozkręcać i skręcać na nowo. Odetchnęłam z ulgą. ;)

 

Bardzo cieszy mnie fakt, że gdy odwiedzają nas moi rodzice, nie muszą wchodzić po schodach, ponieważ parter jest na poziomie chodnika. Kiedy wracam z zakupami, nie męczę się wchodząc po schodach. Często się zdarza, że mój mąż wyjeżdża w delegacje, wracając z torbami, podkreśla jak bardzo cieszy się z naszego wyboru.

 

Jestem pewna, że zakup mieszkania nie należy do łatwych. Musimy przeanalizować pewne za i przeciw, posłuchać głosu wewnątrz siebie, a na pewno usłyszymy odpowiedź. Nie ma sensu kierować się opiniami innych. Pamiętajmy, że to my musimy czuć się w swoim mieszkaniu jak najlepiej! 

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl