Rolety


Jest wiele rzeczy, które mogą być w mieszkaniu niezbędne, a jednocześnie nadawać mu swoistego uroku. Dziś chciałabym napisać dla Ciebie kilka słów na temat rolet wewnętrznych :)

 

Rolety nie tylko ograniczają dopływ światła do wnętrza. Regulują także temperaturę w pomieszczeniu, a dodatkowo mogą stanowić doskonały element dekoracyjny dla mieszkania. Istnieje kilka rodzajów rolet, wśród których z pewnością znajdziesz najbardziej odpowiednie do Twojego domu :)

 

Oczywiście niezależnie od tego, jakie rolety wybierzesz, zawsze możesz zdecydować o ich kolorze lub princie, co jest ogromnym plusem. Dzięki temu dekoracja okienna współgra z całym wnętrzem.

 

Najpopularniesze są oczywiście rolety klasyczne, wszechobecne w polskich domach w przeróżnych kolorach i wzorach. Myślę jednak, że warto zwrócić uwagę na rolety mniej pospolite, które mogą dodać wnętrzu jeszcze więcej uroku :)

 

Osobiście wybrałam tzw. rolety dzień- noc. Jest to połączenie rolet tradycyjnych z niegdyś bardzo popularnymi żaluzjami. Poziome pasy mogą stanowić element wystroju wnętrza, który doskonale prezetuje się zarówno wewnątrz, jak i na zewnątrz. Możesz regulować dopływ światła na kilka sposobów, ponieważ oprócz zasłoniętej rolety i odsłonięcia poprzez widoczne pasy, istnieje także możliwość uniesienia całości w górę. Kiedy moja sąsiadka zobaczyła, jak pięknie prezentją się moje okna, od razu zrezygnowała z klasycznych rolet! :)

 

Kolejna propozycja dla Ciebie to rolety rzymskie- bardzo efektowne, po zwinięciu tworzą piękne fałdy materiału. Robią wrażenie, zwłaszcza na dużych oknach. W tym przypadku należy zrezygnować z firan, same rolety idealnie zdobią okno. Stonowane kolory zawsze wyglądają korzystnie, jednak moja przyjaciółka wybrała rolety rzymskie w wyraziste, kwieciste wzory. Efekt według mnie jest powalający!

 

Zastanawiasz się, co z oknami o nietypowych kształtach? Na to też jest sposób! Słyszałeś o tak zwanych plisach? To plisowane rolety, które możesz umieścić na każdym obszarze okna oraz opuszczać i podnosić je zarówno z dołu, jak i z góry. Wyglądem nieco przypominają żaluzje, ale oczywiście możesz zdecydować jaki kolor i wzór wybierasz. Plisy nie są przeznaczone tylko na nietypowe okna, równie dobrze sprawdzają się w przypadku tradycyjnych.

 

Niezwykle ważne jest utrzymanie rolet w czystości, ponieważ jak z pewnością wiesz, bardzo szybko zbiera się na nich kurz. Istotne jest regularne odkurzanie. Możesz użyć odkurzacza, jednak zwóć uwagę na to, aby użyć odpowiedniej końcówki, która nie uszkodzi struktury materiału. Nastepnie możesz przetrzeć roletę wilgotną ściereczką z mikrofibry. W celu usunięcia plam, możesz użyć np. wody z płynem do naczyń i gąbeczki, musisz jednak uważać, aby nie powstały zacieki. Rolet nie należy demontować i prać, gdyż mogą się odkształcić. Wyjątkiem są rolety rzymskie. Możesz wyprać je w niskiej temperaturze :)

 

Mam nadzieję, że teraz wybór rolet stanie się dla Ciebie łatwiejszy. Powodzenia! ;)

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl