Standard osiedla


Chcąc podzielić się z Tobą moimi doświadczeniami, wspominałam kilkakrotnie o lokalizacji mieszkania. Zastanawiając się nad tym aspektem, warto zwrócić uwagę na kwestię samego osiedla- jaki jest jego standard, co jest Ci pod tym względem potrzebne, a co nie 

Co masz na myśli słysząc „standard osiedla”? Mnie od razu przychodzi do głowy infrastruktura wokół budynków i związane z nią zabezpieczenia. Obecnie większość osiedli jest ogrodzona. Niewątpliwie jest to zaleta. Ważnym jest, aby wokół Twojego domu nie kręcili się nieproszeni goście. Zwróć jednak uwagę, w jaki sposób są ogrodzone budynki. Osiedle, na którym mieszka moja przyjaciółka jest pod tym względem źle zorganizowane. Może Cię to zdziwi, ale zabezpieczeń jest wręcz za dużo. Nie raz idąc do niej, zabłądziłam w gąszczu płotów i bramek. Niejednokrotnie słyszałam, że karetka pogotowia miała problem, aby dostać się do chorych z tego osiedla.

Dopasuj osiedle do swoich upodobań. Jeżeli lubisz tereny zielone, otaczaj się nimi i wybierz obszar bogaty w zieleń. Zwróć uwagę na ilość chodników wokół, na moim osiedlu jest ich zdecydowanie za mało! Masz dzieci? Koniecznie w pobliżu musi znajdować się plac zabaw ;)

Jeżeli Twój samochód będzie stał na zewnątrz, ważne jest, czy będziesz miał gdzie postawić auto po powrocie z pracy. Niektóre osiedla mają bardzo małą ilość miejsc parkingowych. Bierzesz pod uwagę garaż? Dobrze, jeśli łatwo będzie do niego wjechać i bez problemu będzie można się po nim poruszać. Jeżeli wierzyć stereotypom, to ważna wskazówka szczególnie dla Pań ;)

Pamiętaj, że standard osiedla wiąże się nie tylko z tym co na zewnątrz. Zwróć szczególną uwagę na wnętrze budynku. Deweloperzy stosują różnego typu materiały i rozwiązania. Zacznijmy od klatki schodowej. Oświetlenie, barierki przy schodach… Szczegóły? Owszem, ale dla niektórych mogą mieć znaczenie  Zwróć uwagę na to, czy potrzebujesz dużej windy. Przy kupnie mieszkania niestety nie przywiązywałam do tego uwagi… Obecnie mam problem, aby wejść do maleńkiej windy z wózkiem dziecięcym.

Jeśli chodzi o mieszkanie, warto wiedzieć, jak są wykonane chociażby drzwi wejściowe czy parapety, bo przecież mieszkanie jest inwestycją na lata. Sprawdź akustykę pomieszczeń. Domyślam się, że nie chcesz, aby sąsiad słyszał o czym plotkujesz ze znajomymi ;)

Lubisz przesiadywać na balkonie? Uwielbiam to, zwłaszcza w letnie wieczory! Nie liczy się tylko wielkość, ale też materiały, z których balkon jest zrobiony oraz możliwość zaaranżowania go według własnego uznania.

Sporo tego…? Owszem, jednak są to niezwykle ważne aspekty, a w swoim nowym mieszkaniu spędzisz z pewnością wiele lat ;) Sam najlepiej wiesz, jakie są Twoje potrzeby, więc dopasuj do nich osiedle, na którym zamieszkasz.

Do dzieła!

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl