Planujesz przeprowadzkę? Przeczytaj o czym powinieneś pamiętać!


Planujesz przeprowadzkę? Przeczytaj, o czym powinieneś pamiętać ! :)

 

Gdy nadchodzi wymarzony dzień przeprowadzki do nowego mieszkania, nie pozwól, by Twój dobry nastrój popsuła zła organizacja! Mimo, że wydaje się to bardzo proste, z własnego doświadczenia wiem, że tak nie jest ;) Zapakowanie wszystkich rzeczy i bezpieczne przeniesienie ich z jednego miejsca na drugie, jest nie lada wyzwaniem!
Zebrałam dla Ciebie kilka praktycznych porad, w jaki sposób możesz uniknąć niepotrzebnych stresów i ułatwić sobie przeprowadzkę!

 

1. Przede wszystkim zaplanuj! 
Przy przeprowadzce musisz być osobą bardziej zorganizowaną, niż zazwyczaj. Sięgnij po kartkę, długopis i zwyczajnie wszystko rozpisz! Ustal plan działania!

 

2. Zacznij od wyrzucenia niepotrzebnych przedmiotów przed pakowaniem. 
Jesteś osobą, która z łatwością pozbywa się rzeczy, czy może zbieraczem jak ja i gromadzisz coraz więcej staroci? Od kiedy moi znajomi nazwali mnie 'chomikiem' postanowiłam, że czas z tym skończyć! Nie rozczulaj się nad rzeczami, których nie używasz od lat! Jeśli zastanawiasz się, czy kiedyś się przydadzą, to znasz odpowiedź... NIE! 
Musisz być konsekwentny, by nie przewozić w nowe miejsce przedmiotów, z których i tak nie korzystasz! Po prostu usuń ze swojego otoczenia wszystko, co zbędne. Zamknij oczy i to zrób ! ;)
(Polecam książkę Karen Kingston – Jak pozbyć się bałaganu ze swojego życia. Brzmi śmiesznie, ale autorka książki pomogła mi w pozbyciu się poczucia bycia bałaganiarą raz na zawsze! :))

 

3. Zorganizuj kartony!

Będą one niezbędne podczas przeprowadzki. Postaraj się zdobyć je prędzej, abyś nie musiał wszystkiego robić w jeden dzień. Możesz niedrogo je kupić, np. na poczcie. Świetnie sprawdzają się kartony z uchwytami.
Aby wszystko sprawnie poszło, zwyczajnie je opisz, np. KUCHNIA, ŁAZIENKA itp. Układnie w kartonach przedmiotów pomieszczeniami na pewno się sprawdzi, przy rozpakowywaniu nie pogubisz się i będziesz mógł wszystko sprawnie zlokalizować, unikając niepotrzebnego bałaganu. 
Szklane rzeczy również warto oznaczyć i opisać. Będzie to bardzo ważna informacja dla osób pomagających przy przeprowadzce. Nie zapomnij, by delikatne rzeczy odpowiednio zabezpieczyć, np. dodatkową folią lub gazetami.

 

4. W przypadku, gdy posiadasz niewiele miejsca, dobrze jest zainwestować w worki próżniowe.

Dzięki nim zyskasz wiele wolnej przestrzeni oraz małe, zgrabne pakunki:) Szczególnie polecam przy pakowaniu ciuchów oraz pościeli! Niezastąpione!

 

5. Jeżeli chcesz zaoszczędzić swój czas i nie denerwować się, możesz skorzystać z usług firmy zajmującej się przeprowadzkami. Jest to idealne rozwiązanie, jeżeli transport wszystkich rzeczy, zwłaszcza dużych i ciężkich, stanowi dla Ciebie problem.

Bez wątpienia planując przeprowadzkę powinieneś pamiętać o pięciu wymienionych przeze mnie krokach, z powodzeniem przyspieszysz proces zmiany miejsca zamieszkania!:)

Powodzenia!

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl