Jak urządzić domowe biuro?


Jakiś czas temu siedząc przy kuchennym stole zdałam sobie sprawę, że przynoszę dużo pracy do domu. Mój kącik do działania składał się przede wszystkim ze stołu w jadalni oraz wiszącej nad nim lampy. Często łapałam się na tym, że jedliśmy rodzinną kolację i towarzyszyły nam papiery, a tak naprawdę... ich stos! 

Brzmi znajomo? Dręczyło mnie to straszliwie, a zwłaszcza wtedy, gdy mój synek przychodził zjeść i nie mógł bezstresowo usiąść przy stole. Równało się to z jedzeniem na kanapie przed telewizorem oraz z moją nadprogramową pracą sprzątaczki. Kiedy nerwowo zareagowałam na ubrudzoną sofę po raz kolejny, zrozumiałam, że to nie wina mojego syna, lecz moja. Wtedy wpadłam na pomysł by zorganizować swoje własne domowe biuro !
 

Niestety nie mam wolnego, dodatkowego pokoju, by je tam urządzić, więc aby nikomu już nie przeszkadzać postanowiłam, że swój mały, prywatny kącik wyodrębnię w pokoju sypialnym.
 

Początkowo najważniejszym aspektem było dla mnie
 biurko i jego usytuowanie. Z racji tego, że zawsze mam wiele pracy papierkowej, byłam świadoma, że blat powinien być na tyle duży, by pomieścić wszystkie moje dokumenty (bym już nie musiała korzystać z pomocy podłogi), niezbędny komputer oraz drukarkę. 

Pamiętaj: Abyś czuł się swobodnie, blat powinien być na tyle wysoki , by móc wykonywać prace w naturalnym położeniu rąk. 

Dodatkowo, ażeby dokumenty nie walały się po całym mieszkaniu, zainwestowałam w funkcjonalne szafeczki. Co najważniejsze, mogę ulokować tam niezbędne akcesoria biurowe. Utrzymując porządek, czuję się komfortowo w nowym miejscu pracy. Jedna z szafeczek jest zamykana na klucz, więc mogę umieścić w niej coś cennego.
 

Kolejny równie ważny czynnik to oświetlenie stanowiska. Istotne jest światło dzienne, które powinno pomagać w pracy, a nie przeszkadzać. Tak więc monitor nie powinien być skierowany w stronę światła, powinno ustawić się go tyłem bądź bokiem.
 

Z racji tego, że dużo czytam, aby mieć wszystkie książki pod ręką i w jednym miejscu, zakupiłam wiszący, dekoracyjny regał w nowoczesnym stylu. Wskutek tego moja sypialnia niespodziewanie zyskała cudowny klimat, którego prędzej brakowało!
 

Należy pamiętać też, by w pobliżu znajdowały się gniazdka elektryczne. Utrudniony dostęp do nich to wielki kłopot! Przedłużacz, który przechodzi przez środek pokoju niekorzystnie wygląda i jest kłopotliwy, można np. potknąć się idąc z gorącą kawą w ręku... nie polecam! :) 

Musimy dbać o siebie, więc spójrzmy na pracę przy biurku także z perspektywy zdrowotnej. Nie od dziś wiemy, że wielogodzinny bezruch jest dla nas niekorzystny. W związku z tym przy wyborze krzesła warto pamiętać o punktach regulacyjnych. Im więcej punktów, tym lepiej dopasujesz fotel pod siebie.
 

Źle dopasowane krzesło sprawia, że pogłębiają się nieznośne bóle pleców. Warto zainwestować w porządny fotel, który uchroni nas przed wszelkimi bólami. 
Opłaca się pogłębić wiedzę o fotelach medycznych, które wymuszają poprawną postawę ciała. 

Sądzę, że przy urządzaniu biura powinna liczyć się przede wszystkim jego funkcjonalność! A może masz jeszcze jakieś pomysły, które należałoby zastosować? :)
 

Powodzenia! Trzymam kciuki ! ;)

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl