Sąsiedzi


„Jak dobrze mieć sąsiada, jak dobrze mieć sąsiada…” Znasz tę piosenkę? Jak myślisz, dobrze mieć sąsiada? Oczywiście zależy, jakiego ;) 

Nowe mieszkanie, nowe plany i nowi sąsiedzi! Prawie codziennie będziesz spotykać ich wychodząc do pracy czy do sklepu. Myślę, że utrzymanie dobrych stosunków z sąsiadami, to warunek konieczny do tego, aby móc bez zastanowienia stwierdzić „Dobrze mi się tu mieszka!”. Zastanawiasz się jak zrobić pierwszy krok ku zawarciu nowych znajomości? Służę pomocą! ☺ 

Na początek wystarczy zwykłe „dzień dobry” wypowiedziane z uśmiechem na twarzy :) Co dalej? To proste! Porozmawiajcie o pogodzie, osiedlu, Twojej pracy. W ten sposób łatwo możesz przejść do zaproszenia sąsiadów na małe przyjęcie. 

Wybrałam właśnie takie rozwiązanie. Zorganizowałam spotkanie, na które zaprosiłam sąsiadów z mojego piętra. Każdy z nas miał zrobić coś do przekąszenia. Spędziliśmy miło czas i do dziś spotykamy się dość często, bardzo się polubiliśmy ☺ Doskonałym rozwiązaniem mogłaby być także wspólna gra w kręgle, spacer z dziećmi, wycieczka rowerowa. Pomysłów na spędzanie wolnego czasu jest mnóstwo. Najłatwiej poznać się, kiedy możemy się jednocześnie się zrelaksować i miło spędzić czas. 

Moje doświadczenia są bardzo pozytywne, zdaję sobie jednak sprawę, że nie zawsze wszystko idzie jak z płatka. Ludzie są różni, nie każdy jest otwarty na nowe znajomości. Nigdy jednak nie zaszkodzi nieco uprzejmości i uśmiechu ☺ Dzięki temu inni odbierają nas ciepło. 

Nie każdemu słowo „sąsiad” kojarzy się dobrze. Kiedy byłam dzieckiem, naprzeciw mnie mieszkał pewien Pan, który często urządzał głośne imprezy do białego rana. Było to bardzo uciążliwe, zwłaszcza w środku tygodnia. Pamiętaj jakie są Twoje prawa, zawsze możesz zgłosić problem odpowiednim służbom. Postaraj się jednak być wyrozumiały i nie szukaj problemów tam, gdzie ich nie ma ☺ Sam również musisz liczyć się z tym, że niektórzy mają skłonności do wyolbrzymiania. Zbyt głośna muzyka czy krzyk dziecka mogą przeszkadzać innym. Zawsze staraj się podejść do sprawy na spokojnie i trzymać nerwy na wodzy. Mam jednak nadzieję, że nie będziesz mieć do czynienia z uciążliwymi sąsiadami. 

Jeżeli dopiero wprowadzasz się do mieszkania na nowo wybudowanym osiedlu, większość jego mieszkańców także nikogo tam nie zna, warto to wykorzystać ☺ 

Grunt to pozytywne nastawienie! Twoja postawa może pomóc innym się otworzyć. Zawsze może znaleźć się też ktoś, kto pomoże Ci zorganizować spotkanie, na które zaprosicie wszystkich sąsiadów z bloku, dlaczego nie?! Nie masz nic do stracenia, wystarczy nieco kreatywności, a możesz zyskać wielu dobrych znajomych.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl