Kolor ścian i rodzaj farby


Jaki jest Twój ulubiony kolor? Czy to właśnie tym chciałbyś się kierować podczas wyboru koloru ścian w Twoim mieszkaniu? Wbrew pozorom wcale nie jest to prosta decyzja. 

Zawsze staram się podążać za trendami, a jednocześnie stosować praktyczne rozwiązania. W moim mieszkaniu przeważają biel i szarości. Kolory te optycznie powiększają pomieszczenia i są na topie. Jestem zachwycona tym połączeniem ☺ Niektórzy wolą oczywiście bardziej odważne rozwiązania. Bardzo ciekawe jest wplatanie w pozornie spokojne wnętrze mocnych i wyrazistych elementów (np. ściana w kolorze krwistej czerwieni). Uważaj, aby nie przesadzić i nie stworzyć wnętrza, w którym trudno będzie się wyciszyć. 

Jak już wspomniałam, jasne odcienie optycznie powiększają wnętrze. Ciemne oczywiście je pomniejszają, dlatego w małych pomieszczeniach raczej nie powinno się stosować ciemnych kolorów. Podobnie rzecz się ma z różnego rodzaju printami, zbyt charakterystyczne wzory mogą przytłoczyć niektóre wnętrza. Dobrze, jeśli mieszkanie stanowi spójną całość, dlatego staraj się utrzymać pomieszczenia w podobnej tonacji kolorystycznej. 

Kolejnym dylematem jest rodzaj farby. Z pewnością sam wiesz, że ściany łatwo się brudzą. Najwygodniej po prostu zetrzeć zabrudzenia i przywrócić powierzchnię do pierwotnego wyglądu. W tym celu najlepiej zakupić farbę odporną na ścieranie i wodę. Obecnie w sklepach wybór jest spory i z pewnością znajdziesz coś dla siebie. Często używane są teraz farby lateksowe i akrylowe, które są odporne na wilgoć i czyszczenie. Sam możesz wybrać, czy kolor ma być matowy czy też z połyskiem. 

Jesteś gotów na malowanie? Powodzenia! ☺

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl