Urządzam swoje mieszkanko


Urządzanie oraz dekorowanie własnego lokum ostatnimi czasy stało się bardzo modne. Ku mojemu miłemu
zaskoczeniu oraz większości moich znajomych wyjątkowo przyjemne. Moja sprawdzona metoda ma swoją specjalną nazwę. To metoda trzech znaczących kroków: Z D U, czyli: zmień, dodaj, ukryj!

Krok pierwszy! Zmień coś!


Z doświadczenia wiem, ze nie trzeba inwestować dużych pieniędzy by wnętrze wyglądało wspaniale i przytulnie. Kiedy zaczyna się etap dekorowania, wielu z nas błędnie myśli, że będzie to kosztowało fortunę. Nie zdajemy sobie jednak sprawy, że czasem wystarczy po prostu coś ukryć… Rozglądając się po mieszkaniu, pierwsze co zauważyłam to ... Kable! Dużo kabli, a szczególnie te za telewizorem! Poplątane, wkurzu... Wszyscy wiemy jak niekorzystnie potrafią wyglądać (zwłaszcza gdy są na wierzchu) i jak bardzo niebezpieczne gdy w domu przebywają dzieci. (Chwała dla urządzeń bezprzewodowych! ;)) Mój nieporządek uratował silikonowy organizer do kabli. Zapanował nad chaosem, stworzył ład i co najważniejsze zaoszczędził moich nerwów. Więc ogromny plus dla gadżetów domowych ułatwiających życie!

Krok drugi! Czyli daj coś od siebie !

Nie zdawałam sobie sprawy, że tyle frajdy sprawi malowanie własnego obrazu! Z należytą starannością oprawiam go w piękną dużą ramę i wieszam dumnie swój bohomaz na ścianie. Jakiś czas temu relaksując się namówiłam przyjaciółkę, która mieszka bardzo daleko, do malowania. Co prawda z nutką niepewności ale się zgodziła. Teraz na ścianie widnieją nasze malunki, a ja za każdym razem przechodząc obok w głębi duszy uśmiecham się dyskretnie, ponieważ czuje się niczym artystka! Hasztag: #ART! Jednakowo mam wrażenie, że wspomnienia z nią są bliżej mnie.

Pamiętajcie też, że ramy nie muszą być nowe. Ja swoje znalazłam na allegro, kosztowały grosze, a dzięki nim pomieszczenie staję się pomysłowe oraz charakterne.

Trzeci ważny krok, ukryj. Ukryj z pola widzenia.

Wiem, że nie tylko ja mam problem ze szpargałami. Można powiedzieć, że są one porozrzucane po całym moim mieszkaniu, chowając się skrycie gdy tylko ich potrzebuje… Ostatnimi czasu będąc na zakupach zauważyłam piękne pudełko. Dotykając je okazało się, że jest kartonowe. Pomyślałam: jak to możliwe? Sekret tkwił w tym, że było wykonane ręcznie. Nagle lampka zaświeciła mi się nad głową. ZROBIĘ SAMA! Kilka filmików instruktażowych na YT i już byłam fachowcem:) Uwierzcie mi na słowo, że nawet opakowanie po butach może wyglądać naprawdę efektownie!

Wystarczyło kilka pudełek nawiązujących stylem do moich wnętrz i nagle w prosty, elegancki sposób wszystko było na swoim miejscu.

Biżuteria spoczywa w ślicznych złotych pudełkach różnej wielkości nieopodal łóżka. Ładowarka, której zawsze szukam, biegając z laptopem w dłoniach, odnalazła się świetnie w metalicznym kartoniku. Oczywiście trzymam w nim wszystkie ładowarki, które znajdują się w domu. Z kartonowych wkładek podzieliłam szufladkę i teraz mam miejsce na bieliznę. Idąc tym tropem podzieliłam kolejną szufladę i uporządkowałam kosmetyki w łazience.

Jeśli macie ochotę chętnie pokażę Wam moje pomysły w kolejnych postach.

Uważam, że mieszkanie powinno być funkcjonalne i służyć nam jak najdłużej. A przy kilku prostych trikach, może być także miłe dla naszego oka.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl