Mieszkanie w centrum czy na obrzeżach miasta


Jakiś czas temu doczekałam się kupna własnego mieszkania. Myśląc jak powinno ono wyglądać brałam pod uwagę wiele czynników. Zastanawiałam się jaki powinien być jego układ, nasłonecznienie a także standard mieszkania.
 
Ostatecznie najważniejszą motywacją okazała się lokalizacja. Dość często rozmyślałam o wadach i zaletach gdzie mogłoby się znajdować moje wymarzone lokum. Pracuję w firmie, która znajduję się nieopodal centrum więc sporo zaoszczędziłabym na dojazdach wybierając to miejsce . Nie musiałabym korzystać z komunikacji miejskiej oraz tracić sporo czasu na dojazdy do pracy.
 
Nie ukrywam też, że by zdążyć na 7:00 rano musiałabym wstawać o wiele... wiele wcześniej… Wybaczcie! Jestem kobietą!:)
 
Muszę się też przyznać, że do siłowni zawsze miałam nie po drodze… Mało czasu!:) Lecz ostatnio odkryłam, że dzięki coraz większej liczbie ścieżek rowerowych w centrum, po pierwsze: moja kondycja fizyczna uległaby znacznej poprawie! Tak więc wyrzuty sumienia z braku ruchu odpłynęłyby na dobre (zdrowie fizyczne i psychiczne), po drugie: mogłabym załatwić większość spraw nie odpalając auta (oszczędność) po trzecie: może kilka nowych ubrań (w mniejszych rozmiarach oczywiście) zagościłoby w mojej szafie na dobre? (zdrowie psychiczne:))
 
Centrum czy nawet jego obrzeża na pewno kuszą bliskością. Wszędzie mamy blisko. Chcąc iść do kina bądź restauracji, wystarczy wyjść z domu chwilę przed umówionym spotkaniem, a co najważniejsze nie zaprzątamy sobie głowy miejscem parkingowym! Każdy z nas wie, że centrum jest świetnie skomunikowane więc jednakowo nie tracimy czasu, pieniędzy i co najważniejsze nie stoimy w korkach!!!
 
Ostatnio dowiedziałam się, że moja znajoma traci koło godziny by dotrzeć do miejsca pracy, a także prawie dwie by z niej wrócić! Ponieważ na drodze, którą jeździ trwają remonty, biedna nie ma innego wyjścia. Marnuję więc trzy godziny dziennie, pracując pięć dni w tygodniu to niestety aż piętnaście! Miesięcznie sześćdziesiąt…Nie-wia-ry-go-dne ! Cóż, należy więc żałować, że nie żyjemy w Katarze, gdzie litr paliwa nie jest wart nawet złotówki.
 
Istnieje także druga strona medalu: miasto + centrum = zgiełk i hałas… Obrzeża miasta gwarantują ciszę i spokój, których tak bardzo potrzebuję po wydaje się, że niekończącej się pracy. Będąc u rodziców na przedmieściach, odcinam się od codzienności. Mam wrażenie, że czas się zatrzymał, a wszystko dokoła jest takie spokojne i proste. Otwieram okno i jedyne co czuję to świeże powietrze. Warto wspomnieć, że w centrum go bardzo brakuję. Często odwiedzając rodziców, wypoczywam z książką w cudownym ogrodzie, a spoglądając w dal widzę olbrzymi malowniczy las. Taki widok uspokaja mnie i relaksuję. Wydaję się , że na obrzeżach miasta wszyscy się znają i panuję tutaj mniejszy ruch niż w centrum, dzięki czemu, czuję się bezpieczniej.
 
Analizując wady i zalety lokalizacji mieszkania doszłam do wniosku, że idealnym rozwiązaniem byłoby znaleźć komfortowe miejsce z odpowiednim połączeniem komunikacyjnym. Jak najbliżej centrum, lecz unikając zatłoczonych ulic.
 
Namawiam więc by zadać sobie kilka zasadniczych pytań, na czym najbardziej nam zależy szukając wymarzonych czterech kątów. Niespostrzeżenie zawęzi nam się krąg poszukiwań i odczujemy, że jesteśmy bliżej sukcesu.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl