Gdańsk i jego zalety


Gdańsk to historyczna perełka Trójmiasta. Urokliwe uliczki, kamienice i przepiękne Stare Miasto to tylko niektóre powody, dla których warto tu mieszkać.

Z tegorocznych badań wynika, że jest to jedno z miast w Polsce, w którym mieszkańcom żyje się najlepiej. Co może być tego przyczyną? Niewątpliwie odpowiedzi na to pytanie jest co najmniej kilka.

Bliskość morza to jeden z głównych atutów Gdańska. Nadmorskie tereny, plaże, obszerne parki oraz tereny rekreacyjne to idealne miejsca do aktywnego spędzania czasu, zarówno latem, jak i zimą. Spacer nad morzem to doskonały pomysł na wolne popołudnie, szczególnie, gdy mamy dużo czasu (deptak z Gdańska zaprowadzi nas przez Sopot prosto do Gdyni).

Ogromną zaletą Gdańska jest rozwinięta infrastruktura ścieżek rowerowych. Warunki dla cyklistów są wręcz doskonałe – całe miasto przecina sieć ścieżek, którymi codziennie przemieszczają się miłośnicy rowerów. Praktycznie każdy punkt w mieście skomunikowany jest z resztą miejsc. Jest to jeden z głównych powodów, dla których mieszkańcy coraz częściej wybierają rower zamiast innych środków transportu.

Jeśli zaś chodzi o transport publiczny – gdańszczanie nie mają na co narzekać. Poza autobusami i tramwajami miejskimi, mieszkańcy mają do wyboru Szybką Kolej Miejską (dzięki której bez problemu dostaną się do sąsiedniego Sopotu i Gdyni), a także Pomorską Kolej Metropolitalną, która zawozi pasażerów m.in. na lotnisko czy do oddalonego o kilkadziesiąt kilometrów miasta Kartuzy, które to jest sercem Kaszub – pomorskiej krainy jezior. W dodatku, w sezonie wiosenno-letnim można korzystać z usług tzw. tramwajów wodnych, które płyną do Helu czy Westerplatte.

Gdańsk to także miasto, w którym młodzi ludzie mogą się kształcić i wybierać spośród wachlarza kierunków studiów. Głównymi uczelniami wyższymi są Politechnika i Uniwersytet Gdański – placówki prezentujące wysoki poziom nauczania.

Osoby aktywne na rynku pracy bez problemu znajdą w Gdańsku miejsce dla siebie. Możliwości jest mnóstwo – także z tego względu, że mieszkając tutaj, mamy do dyspozycji całe Trójmiasto. Nieustannie powstają nowe miejsca pracy, duże firmy otwierają tu swoje oddziały i szukają pracowników z różnym wykształceniem.

Gdańsk to także centrum kulturowe Pomorza – Europejskie Centrum Solidarności, nowoczesne Muzeum II Wojny Światowej, czy Teatr Szekspirowski to tylko niektóre miejsca, które koniecznie trzeba odwiedzić.

Gdańsk = morze możliwości? Jak najbardziej. I naprawdę warto się o tym przekonać.

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń

Deweloperzy Toruń to prężnie rozwijająca się firma w branży usług deweloperskich, dywersyfikująca ofertę dla zainteresowanych zakupem nieruchomości.

//

Deweloperzy Toruń

Ul. Bydgoska 56/3 87-100 Toruń

Tel.

695 412 750

Mail.

biuro@deweloperzytorun.pl